Kouč Baníku stále myslí na Ewertona, trumfy ale drží Slavia. Pokud přijde posila, tak do základu, řekl Hapal

Kouč Baníku stále myslí na Ewertona, trumfy ale drží Slavia. Pokud přijde posila, tak do základu, řekl Hapal

Ostrý start jarní části sezony se blíží. Baník Ostrava má podle trenéra Pavla Hapala jasný úkol, musí se výsledkově polepšit a posbírat více bodů. S jakými vyhlídkami na splnění tohoto plánu Baník do jara vstupuje, o tom se na klubovém webu rozpovídal právě Hapal. "Po skončení základní části chceme být v elitní šestce s takovým počtem bodů, abychom si pak před startem nadstavby mohli klást další postupné cíle," poznamenal kouč s tím, že pokud tým naváže na výkony z přípravy, jsou nastavené mety dosažitelné.

Hapal byl během zimy spokojený s přístupem hráčů. "To je klíčová věc a tady spokojeni být můžeme. V mužstvu je zdravá konkurence, hráči si vzájemně šlapou na paty, všichni chtějí uspět," potěšilo trenéra Ostravy. "Pokud odstraníme chyby, kterých se ještě dopouštíme, mohlo by to být velice zajímavé," navnadil fanoušky FCB.

Co se týče stavu kádru, stále není rozhodnuto, jak to bude s Ewertonem. Ten byl na podzim velkou oporou Baníku, jenže pak si jej stáhla Slavia. "Pokud bychom přišli o Ewertona, to by samozřejmě určité oslabení bylo. Ewerton je rozdílový hráč. Pokud by to nastalo, museli bychom se s tím vypořádat a obejít se bez něj. Věřím, že to dobře dopadne, rozhodující slovo má Slavia. Přestupní termín ještě neskončil, my o Ewertona samozřejmě stojíme," přiznal Hapal s tím, že je prostor pro další zlepšení hráčů v jarní části FORTUNA:LIGY.

Nejstarší prvoligový kádr je v Ďolíčku, na zelenobílé straně Vršovic mají i nejméně cizinců ze všech

"Hráči jako Rigo, Tanko nebo Kubala ještě mají, kam se posunout, a na jaře to ukážou. A nahoru jdou i mladí hráči. Myslím si, že kádr pro jaro je v tomto ohledu minimálně stejně kvalitní, jako byl, řekl bych, že i silnější," dodal a nevyloučil ještě nějaký další zásah do týmu. "O případném posílení samozřejmě stále uvažujeme, ale musel by to být hráč, který by nám byl schopen okamžitě pomoct, takže hráč s potenciálem pro základní sestavu," doplnil.