Čeští rozhodčí prý v noci rušili hosty v hotelu ve Španělsku, pak jim ještě snědli snídani. FAČR nabízí svou verzi

Čeští rozhodčí prý v noci rušili hosty v hotelu ve Španělsku, pak jim ještě snědli snídani. FAČR nabízí svou verzi

Letošní část FORTUNA:LIGY se teprve chystá ke startu, na světě už je ale skandál. Předseda komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR Libor Kovařík chtěl ve čtvrtek poslat všem zainteresovaným pozitivní signál, když představil novinky, jak budou sudí řídit duely v nejvyšší soutěži. Naznačil, že v případě nesportovního chování budou padat karetní tresty. O pár hodin později ale musel reagovat na zprávu novináře Luďka Mádla, který ve svém glosáři popsal pořádný přešlap českých arbitrů na lednovém soustředění ve španělském Tenerife.

Podle zmíněného zdroje se měli sudí pod vlivem alkoholu dopustit velmi nevhodného chování. Měli rušit hotelové hosty a dokonce pak všem měli arbitři sníst snídani. Manažer hotelu Landmar La Playa údajně čelil druhý den ráno řadě stížností nespokojených hostů. O incidentu informuje také iSport.cz.

Ten tvrdí následující. "Mělo jít z drtivé většiny o asistenty, nikoliv hlavní arbitry. O celém skandálu se od prvopočátku ví na Strahově, nicméně silně delikátní záležitost měla být na veřejnosti ututlána, a to údajně dokonce i před několika členy výkonného výboru asociace," píše o incidentu.

FAČR prý následně zpochybnila rozsah incidentu, „Rozhodčí na třech pokojích byli ve čtvrtek 25. ledna kolem 23:00 upozorněni na to, že hlasitým hovorem na balkonu rušili ostatní hotelové hosty a noční klid. Po upozornění hotelovou službou došlo k okamžitému sjednání nápravy,“ uvedla v prohlášení.

Novinář Mádl také napsal, že vše intenzivně řešil přímo na místě šéf rozhodčích Kovařík. Aby toho nebylo málo, na Strahově se musí zabývat i další nepříjemností. Elitní český arbitr Ladislav Szikszay podle zmíněných zdrojů neprošel fyzickými testy UEFA, což bude zřejmě pro rozhodčího mezinárodní konečná.

Po skandálu tria reprezentantů (Brabec, Coufal, Kuchta), kteří před rozhodujícím zápasem o postup na Euro vyrazili v Olomouci do klubu Belmondo, řeší vedení FAČR další nepříjemnost.

Vyjádření FAČR

„Fotbalová asociace České republiky cítí potřebu se vyjádřit ke spekulacím a dezinformacím spojenými se soustředěním rozhodčích pro profesionální soutěže ve Španělsku před začátkem jarní části sezony. Komise rozhodčích FAČR byla v pátek 26. ledna v dopoledních hodinách informována zástupcem hotelu Landmar Playa La Arena, kde seminář KR FAČR probíhal, o tom, že rozhodčí na třech pokojích byli ve čtvrtek 25. ledna kolem 23:00 upozorněni na to, že hlasitým hovorem na balkonu rušili ostatní hotelové hosty a noční klid. Po upozornění hotelovou službou došlo k okamžitému sjednání nápravy.

KR FAČR byla také vyrozuměna o tom, že jeden z rozhodčích zkonzumoval ve stravovací sekci hotelu několik sendvičů, připravených pro jinou skupinu hotelových hostů po jejich příjezdu na hotel v nočních hodinách. KR FAČR záležitosti týkající se porušení disciplíny obratem interně vyřešila.“

Nové pokyny pro nejvyšší dvě domácí soutěže? Sudí mají více trestat zdržování, za nepatrný dotek ruky nebude penalta