Titulární partner ligy se začne hledat již za pár týdnů, zvítězit nemusí pouze sázkařská společnost

Titulární partner ligy se začne hledat již za pár týdnů, zvítězit nemusí pouze sázkařská společnost

Ligová fotbalová asociace nejpozději na přelomu února a března vypíše tendr na titulárního partnera nejvyšší soutěže. LFA v červnu vyprší smlouva s Fortunou, jejíž název nesou první a druhá liga. Zástupci asociace na tiskové konferenci před začátkem jarní části sezony uvedli, že registrují zájem nejen ze strany sázkových společností, ale i z jiných oblastí. Výsledky výběrového řízení by měly být známy nejpozději do dvou měsíců po jeho spuštění. Zhruba ve stejném čase by mělo být jasno o tom, kdo získá zbytková práva z "televizního" tendru, jehož hlavní část už byla uzavřena v listopadu.

Fortuna je titulárním partnerem první a druhé ligy od sezony 2018/19. Podle odhadů médií společnost přispívá částkou téměř 80 milionů korun ročně. Konkurenční sázková kancelář Tipsport předloni v létě uvedla, že je ochotna dávat 150 milionů. O titulární partnerství se chce ucházet také společnost Betano, která už v listopadu v rámci "audiovizuálního" tendru získala práva na streaming zápasů na svém webu pro účely kurzového sázení.

"Aktuálně řešíme veškeré náležitosti, které jsou s tendrem spojené a které je nutné realizovat před jeho spuštěním. Zároveň probíráme důležité detaily, které by měl obsahovat. Termín otevření tendru plánujeme na přelom února a března," uvedl předseda LFA Dušan Svoboda.

"Z logiky věci očekáváme zájem největších sázkových společností, které na tuzemském trhu působí. Zároveň mohu říct, že zájem není jen z této oblasti. To znamená, že se nemusí stát, že generálním partnerem od příští sezony bude čistě jen sázková kancelář," doplnil obchodní a marketingový ředitel LFA Daniel Hajný.

Na Stínadlech hledali někoho, kdo je schopný zahrát šestku i stopera. Kričfaluši tak napodobil Hronka, Filu a Labíka

Svoboda potvrdil, že primárním kritériem výběrového řízení bude nabídnutá cena. "Věřím, že se do toho promítne rostoucí návštěvnost a zvýšený zájem o první ligu. Ale to, co si člověk přeje, není až tak důležité. Ukáže se až podle toho, co bude napsané v obálkách. Došlo k určité změně parametrů směrem k sázkovým kancelářím. Na rozdíl od minula nejsou součástí práva k bettingovým streamům, která se stala součástí toho prvního tendru," uvedl Svoboda.

"Pokud se tendru zúčastní i firmy mimo sázkařský byznys, i ony ví, jaká je velikost toho sponzorského dealu. Nepředpokládám, že by částka měla být nižší (než dosud). Ale o kolik bude vyšší, to by teď bylo věštění z křišťálové koule," doplnil šéf LFA.

Zhruba ve stejné době plánuje LFA vypsat výběrové řízení také na zbylá práva z "audiovizuálního" tendru. Dosud nebyl uzavřen prodej práv pro účely kurzového sázení pro zahraniční trh, audio práv a práv na sestřihy.

Není to tak, že by bylo Dynamo dole odpárané, upozorňuje Podroužek. Pardubicím věří, dělají fotbal s rozumem

O hlavní části "televizního" tendru už bylo rozhodnuto na konci minulého roku. Vysílatelem první ligy zůstala společnost O2 TV, práva na druhou ligu získal Pragosport a práva pro streaming na webu pro sázkařské účely Betano. Celková cena se téměř ztrojnásobila, LFA ročně získá více než 430 milionů korun.

"Pro nás je v tuhle chvíli časovou prioritou tendr na generálního partnera. Může se taky stát, že generálním partnerem od příští sezony bude někdo jiný než Fortuna. Byť věřím, že Fortuna se o to partnerství popere. Časová posloupnost obou nadcházejících tendrů se může jemně lišit, ale maximálně v rámci týdnů," uvedl Hajný.

"Snažíme se, aby časový harmonogram byl stejný. Chceme, aby tendry byly vyřešené co nejrychleji. Takže myslím, že do dvou měsíců od vypsání bychom měli znát výsledky. Reálný odhad je, že bychom v půlce dubna měli mít hotovo," dodal.

Schánělcovi věříme, je to charakterově skvělý pracant. Nombila korigujeme, aby nebyl tolik extrovertní, říká trenér Zlína