Ewerton bude moci opět slavit s Baníkem. Rozhodující jednání Ostrava zvládla a Brazilec míří za týmem přímo do Budějovic

Ewerton bude moci opět slavit s Baníkem. Rozhodující jednání Ostrava zvládla a Brazilec míří za týmem přímo do Budějovic
OBSAHUJE OHLASY

Brazilský záložník Ewerton bude i na jaře pokračovat v Ostravě. Baník sedmadvacetiletého produktivního hráče získal jen den před utkáním v Českých Budějovicích na hostování do konce sezony s opcí na přestup. 

Oba kluby o dohodě informovaly na svých webových stránkách. Ewerton už v Ostravě na podzim působil a s šesti góly a dvěma asistencemi byl nejproduktivnějším hráčem týmu Pavla Hapala společně s Abdullahim Tankem.

Slavia si hráče ke konci kalendářního roku stáhla zpět s cílem prodat ho do zahraničí, což se ale nakonec nestalo. "Celou dobu jsme avizovali, že o něj máme zájem. Rozhodující jednání proběhlo ve čtvrtek v Praze a jeho výsledkem je, že Ewe zůstává na hostování v Baníku i pro jarní polovinu sezony. Pro nás bylo velmi důležité, že i Ewe v Baníku měl zájem pokračovat, a věříme, že znovu bude tím rozdílovým hráčem jako na podzim," uvedl sportovní ředitel Baníku Luděk Mikloško.

Na Stínadlech hledali někoho, kdo je schopný zahrát šestku i stopera. Kričfaluši tak napodobil Hronka, Filu a Labíka

Podle Slavie na hráče během zimního přestupního okna přišlo několik nabídek, které ale Ewerton odmítl. A tak se nakonec vrací do Ostravy, se kterou v zimní pauze neabsolvoval jediný trénink. K týmu se připojí až dnes přímo v Českých Budějovicích, kde Baník v sobotu vstoupí do jarní části ligové sezony.

"Já jsem s ním byl celou dobu v pravidelném kontaktu. Víme, jaký to je profík, navíc trénoval se Slavií. Takže nemám pochybnosti, že je na sezonu výborně připraven, a těšíme se na pokračování spolupráce," řekl Hapal.

Dřív jsme se scházeli hodinu před srazem v deseti lidech, dneska jsme tři čtyři, popisuje změny v sešívané kabině Masopust