Dočkal: V rozestavení, které dnes Sparta praktikuje, by pro mě nějaká pozice už moc nebyla

Dočkal: V rozestavení, které dnes Sparta praktikuje, by pro mě nějaká pozice už moc nebyla

Pětatřicetiletý někdejší záložník Bořek Dočka prožil na Spartě významnou část své kariéry a získal s ní v sezóně 2013/14 mistrovský titul. Na Letné působil v letech 2013 až 2017, poté se vrátil ještě v letech 2019 až 2022. Od té doby se ale herní styl pražského klubu výrazně změnil a v dnešní podobě pod dánským stratégem Brianem Priskem otevřeně přiznal, že by místo hledal jen stěží.

Dočkal se tak vyjádřil v druhé epizodě podcastu V REPE. Pozastavil se nad dotazem, zda by v současné sestavě Sparty našel nějaké místo v základu.

„V tom rozestavení, ve kterém Sparta dneska vlastně hraje, tak nevidím, že bych našel nějakou pozici. Neumím si představit hrát jednoho z těch dvou středových hráčů, jelikož to, co se od nich vyžaduje, tak bych svým herním stylem nesplňoval,“ nechal se slyšet odchovanec Slavie, který se může pochlubit i 43 starty za českou reprezentaci.

REVIZE LIGOVÝCH POSIL: SOLBAKKEN JE TYPICKÝ REŽISÉR. STANĚK BYL DRAHÝ, ALE VYPLATÍ SE, MYSLÍ SI NERAD

V české nejvyšší soutěži odehrál 275 ligových utkání, ve kterých si připsal 46 branek a 82 asistencí. Podstatnou část toho v barvách Sparty, kde operoval ve středu zálohy či na křídlech. „Z těch dvou křídelních pozic by záleželo na tom, v jakých zápasech by to bylo. Pokud by to křídlo mělo být roztažené v lajně a čekalo na balón, tak to bych určitě nezvládl. Nicméně v těch chvílích, často v domácích zápasech, kdy křídla jsou spíše takové dvě desítky, které jsou cuklé někde před útočníkem, hledají si meziprostory a jejich úkolem je dál míč rozhazovat, tak si myslím, že bych asi teoreticky asi hrát mohl,“ pokračovala někdejší tvář Sparty.

„Každopádně v tom rozestavení, které dnes Sparta praktikuje, by pro mě nějaká pozice už moc nebyla,“ uzavřel Dočkal, který během své kariéry nakoukl i do zahraničí a okusil soutěže v Turecku, Norsku, Číně či USA.

Foto: Jan Škrle