Revoluce se nekoná, kluby rozhodly: italská liga se zužovat nebude. Soutěž hledá inspiraci v Premier League

Revoluce se nekoná, kluby rozhodly: italská liga se zužovat nebude. Soutěž hledá inspiraci v Premier League

Italskou ligu bude i nadále hrát dvacet klubů. Zachování počtu účastníků odhlasovali jejich zástupci, po schůzi akcionářů v Miláně o tom v pondělí informovala Lega Serie A. Pro redukci na osmnáct klubů hlasovali jen představitelé Juventusu, Interu Milán, AC Milán a AS Řím.

Čtveřice elitních klubů usilovala o snížení počtu účastníků ve snaze omezit počet zápasů a zvýšit kvalitu soutěže. Ke schválení změny ale potřebovaly získat souhlas minimálně 14 klubů, což se nepovedlo. Serii A tak bude dál hrát dvacet týmů, jak tomu je od sezony 2004/05. V případě prosazení reformy by se snížil počet týmů v nejvyšší italské soutěži o dva, hrálo by ji tedy osmnáct celků.

Schválení se ale dočkal návrh reformy, kterou předloží na březnovém mimořádném valném shromáždění italské fotbalové federace (FIGC). Italská liga v něm usiluje o větší nezávislost na FIGC po vzoru anglické Premier League.

"V současné době systém nedává Serii A autonomii a při rozhodování neakcentuje důležitost, kterou by měl mít s ohledem na ekonomickou realitu," řekl prezident Serie A Lorenzo Casini.