Láká mě si opět zahrát F:NL v Ústí, přiznává Richter. Posila chce do Army přenést vítěznou náladu z Velvar

Láká mě si opět zahrát F:NL v Ústí, přiznává Richter. Posila chce do Army přenést vítěznou náladu z Velvar

Jednou z několika zimních posil třetiligového Ústí nad Labem se stal ostřílený středopolař Daniel Richter, jenž už v řadách tamní Army v minulosti působil a před návratem na známou půdu prošel Slovanem Velvary, Viktorií Žižkov, Teplicemi či Varnsdorfem.

Na první pohled se může zdát, že si pohoršil. Zatímco FK Viagem je v ČFL v rámci skupiny B čtvrtý, jeho předchozí zaměstnavatel z Velvar celé soutěži vládne. Osobní podmínky však bude mít lepší na nové adrese a jeho krok tak jde pochopit...

"Asi nejdůležitějším faktorem byl přechod na profi režim a s tím spojené ambice klubu. Láká mě si opět zahrát F:NL v Ústí nad Labem. Co se týče zázemí a podmínek pro trénování, tak to je na ČFL nadstandard," potvrdil v interview pro fkviagemusti.cz obdivovatel Luky Modriče.

Ve staronovém prostředí, ve kterém se znal zhruba s polovinou hráčů a šel tak vesměs do známého prostředí, se bude snažit naplnit nemalá očekávaní. Protože v posledních letech trable s herním vytížením neměl, ať už působil kdekoliv, nemělo by se tak stát ani pod vedením kouče Daniela Sochora.

Kluci dřou jako pily, těší trenéra Sparty B. Loučka si zvyká na novou roli, tým pracuje na stejných principech jako áčko

Nový sportovní manažer ústeckého celku Lukáš Zoubele by ho ostatně nepřiváděl jen na lavičku. "Mým hlavním cílem je přenést vítěznou náladu z Velvar. Věřím, že týmu pomůžu v kombinaci, kvalitě na balonu a vytváření gólových šancí. Pokud budeme předvádět kvalitní hru a vyhrávat, fanoušky nalákáme zpět na stadion," doplnil osmadvacetiletý hráč, jenž už se se všemi třemi členy současného realizačního týmu potkal, ale pokaždé se tak stalo v jiném klubu (Žižkov, Velvary, Ústí).

Ústí, které v zimní přípravě poprvé prohrálo v "tenisové" přestřelce s druholigovým Varnsdorfem (3:6), má mimochodem v úvodu jarní fáze velmi zajímavý rozpis. Hraje sedm domácích duelů za sebou, po nichž se bude čekat tabulkový posun výše.

Pokud by mužstvo, jehož součástí jsou kromě Daniela Richtera také Tomáš Kučera, Marek Červenka, David Černý, Adam Čičovský, Alois Hyčka nebo David Březina, neútočil na play-off o druhou nejvyšší soutěž, vzhledem k rozpočtu by to šlo o překvapení.

Skuhravý přišel o pět hráčů prvního týmu. Nováčků je však více a v Podbrezové si dost slibují od Gambijců