Kýve se pod Hapalem židle? Jestli cítím tlak, to není otázka na mě, reagoval po ztrátě v dohrávce

Kýve se pod Hapalem židle? Jestli cítím tlak, to není otázka na mě, reagoval po ztrátě v dohrávce

Úterní podvečer nabídl ligovou dohrávku mezi Ostravou a Plzní. Hosté potvrdili, že se jim proti Baníku daří, ačkoliv se výhra zrodila až v samotném závěru. Slezané popáté z minulých šesti kol nebodovali a doma v nejvyšší soutěži utrpěli porážku počtvrté za sebou. Kouči Pavlu Hapalovi nebylo před novináři do zpěvu, i když své hráče za zlepšený výkon pochválil.

Utkání se mělo původně hrát už v neděli 3. prosince, kvůli sněžení a nezpůsobilému terénu ale bylo přeloženo. Baník měl kvůli disciplinárnímu trestu za výtržnosti fanoušků zavřené sektory, kde sídlí "kotel", domácí vlajkonoši se ale přesunuli jinam a vytvořili dobrou kulisu.

Ostrava dostala o víkendu nařezáno v Českých Budějovicích, v domácím prostředí se prezentovala lepším výkonem, ale gól opět vstřelit nedokázala. „Od nás to byl dnes diametrálně lepší výkon než v Budějovicích. Měli jsme i dost střeleckých pokusů, ale gólově jsme se opět neprosadili. Na jaře mlčíme, i když v přípravě jsme byli produktivní,“ prohlásil na tiskové konferenci kouč Pavel Hapal.

KOUBEK PO VÝHŘE V OSTRAVĚ: NEPOPÍRÁM, ŽE TO BYLY SILNÉ EMOCE. ASPOŇ SE NENUDÍM, MOJE SRDÍČKO SI ZPÍVÁ

„Na můj vkus tam dnes bylo hodně nevynucených ztrát, a to z obou stran. Ale co se týče bojovnosti a nasazení, tady nemůžu hráčům nic vyčíst. Bohužel po hloupé chybě, když jsme přestali hrát a čekali, až rozhodčí pískne, jsme dostali gól v poslední minutě zápasu a utkání ztratili. Měli jsme situaci dohrát,“ neopomenul připomenout rozhodující moment utkání.

Baník se v úvodu jara propadá tabulkou a aktuálně figuruje až na osmém místě. Ambice dostat se do skupiny bojující o titul se začínají rozplývat, navíc se spekuluje i o tom, že by mohlo dojít k výměně na trenérském křesle. „Jestli cítím tlak? To není otázka na mě,“ reagoval Hapal.

Foto: FC Baník Ostrava