Naštvaný kouč Slavie Trpišovský: Přišel trest za dvojnásobné zaváhání, to si nesmíme dovolit. Ale rozhodnuto není

Naštvaný kouč Slavie Trpišovský: Přišel trest za dvojnásobné zaváhání, to si nesmíme dovolit. Ale rozhodnuto není
OBSAHUJE VIDEO

Velké rozčarování zavládlo v táboře Slavie po dohrávce na půdě Zlína. Výsledná remíza 1:1 znamená nečekanou ztrátu v počtech aspiranta na mistrovský titul. „Rozhodnuto samozřejmě není, ale každá ztráta znamená komplikaci,“ měl jasno trenér Jindřich Trpišovský v pozápasovém rozhovoru pro O2 TV. „Tyhle zápasy se musí uhrát vzadu na nulu a bez chyb. My jsme udělali hned dvě a přišel trest. Takové chyby si nemůžeme dovolit,“ dodal.

Slavia nepodala očekávaný výkon, ale když se krátce před poločasem dostala Chytilem do vedení, vypadalo to, že sešívaní seberou na zlínské Letné tři body. „I druhá půle probíhala tak, že jsme soupeře nepouštěli do šancí. Jenže pak jsme udělali faul v rohu a ze standardky dostali gól,“ kroutil hlavou Trpišovský. Věděl, že právě standardní situace budou rozhodovat.

„Oba týmy, když si něco vypracovali, tak ze standardky. My jsme hloupou chybou pustili soupeře ke srovnání skóre,“ mrzelo trenéra vicemistra z Edenu. Druhé selhání přišlo po vyloučení útočníka Václava Jurečky. Kouč ale nechtěl hodnotit, jak vážný byl prohřešek kanonýra s tím, že se teprve podívá na video.

„Samozřejmě nám chyběl teď v závěru zápasu a bude nám chybět i v dalších utkáních, protože to byla přímá červena. Přijde trest. Bylo nás o jednoho méně, chyběl vysoký hráč, gólový hráč, silný hráč,“ měl jasno Trpišovský, co všechno po nuceném odchodu ze hřiště jeho týmu scházelo.

Komplikací byl pochopitelně i těžký terén „Fotbal to moc hezký nebyl, hráčům ujížděly nohy,“ vyznal se kouč Slavie. Na terén ale ztrátu bodů rozhodně nesváděl. „Moc nás mrzí, jak jsme o výhru přišli. Tyhle zápasy se musí uhrát na nulu vzadu a bez chyb. A my jsme tu velkou chybu udělali. A druhou tím, že jsme se poslali do deseti. Přišel trest za dvojnásobné zaváhání. Takovou chybu si nemůžeme dovolit,“ dodal kriticky.

Podle Chytila scházel Slavii druhý vstřelený gól

Zklamaný byl pochopitelně po závěrečném hvizdu i střelec gólu Slavie Mojmír Chytil. „Škoda, že jsme nedali druhý gól. Ten by nás uklidnil. Po vyrovnání už jsme to v deseti měli těžké,“ konstatoval.

Když poslal Slavii do vedení, věřil, že dovedou sešívaní duel k vítězství.  „Hlavní bylo v té šanci trefit branku. To se povedlo, ale je škoda, že z toho nejsou tři body,“ dodal.

Během duelu utrpěl i krvavé zranění, nad tím ale mávl rukou. „To se stává. Hlavně škoda těch bodů,“ naznačil, co jej bolí více. Závěr duelu už sledoval jen z lavičky náhradníků. „To už bylo těžké. Bohužel jsme závěr nezvládli. Naštěstí už se za čtyři dny hraje znovu,“ vyhlížel Chytil duel v Karviné.