Baník si užívá první jarní výhru. Rigo zkusil nahrát penaltu, sudí nepískal. Nebyla, přiznal hráč Ostravy

Baník si užívá první jarní výhru. Rigo zkusil nahrát penaltu, sudí nepískal. Nebyla, přiznal hráč Ostravy

Baník Ostrava byl po dvou jarních porážkách pod velkým tlakem. Dokonce se objevovaly zprávy, že hosté v duelu v Mladé Boleslavi hrají o pozici trenéra Pavla Hapala. Baník dal všem ráznou na obavy o jeho bídnou formu, zápas odjezdil a na konci slavil tři body za výhru 3:1. „Tým byl pracovitý po celých devadesát minut. Ve druhé půli jsme vzadu neudělali chybu,“ pochvaloval si trenér vítězů před kamerami O2 TV.

Baník byl od první minuty na půdě středočeského rivala aktivní a diktoval tempo zápasu. Hapal přiznal, že právě tak mělo představení jeho týmu vypadat. „Chtěli jsme hrát nahoře, presovat soupeře a nutit ho ke ztrátám míče,“ popsal taktiku.

Hosté šli do vedení, Boleslav ale na první trefu dokázala rychle reagovat. Jenže Ostravští opět sešlápli ofenzivní pedál a do pauzy přidali dvě branky. „Druhý a třetí gól zlomil zápas na naši stranu,“ tušil Hapal. Trochu ho mrzelo, že jeho svěřenci nebyli ještě produktivnější. „Po přestávce jsme to vedení mohli ještě dvakrát potvrdit.“

Ostrava si za aktivitu vítězství zasloužila. Třeba jen v úvodních sedmnácti minutách se hráči Baníku sedmkrát pokusili o zakončení. „Když nevystřelíte, tak gól nedáte. Takhle jsme se snažili prezentovat celou přípravu. Bohužel přišlo jedno utkání v Budějovicích. Doufám, že je to pryč a mužstvo takhle dokáže reagovat v každém utkání,“ věřil kouč vítězů.

Obrovskou pochvalu od něj slyšel útočník Adediran, Jeden gól dal, na druhý přihrál. „Byl výborný, ukryl hodně balonů nahoře, podržel je. Byl hodně nebezpečný v nábězích, neskutečně nám pomohl,“ zářil spokojeností Hapal. Po pauze už kvitoval bezchybný defenzivní výkon svého týmu. „Už jsme nepresovali v takovém počtu, sázeli jsme na rychlý protiútok. To nám vyhovovalo, ve druhé půli jsme neudělali chybu,“ dodal.

Rigo dal gól, pak zkoušel nahrát penaltu

Hodně spokojený byl po závěrečném hvizdu Tomáš Rigo. Těšil ho vstřelený gól i tříbodový zisk. "Určitě se nám ulevilo. Po dvou nepovedených utkáních už jsme cítli, že musíme zabodovat a jsme rádi, že se to podařilo a máme tři body. Podali jsme skvělý týmový výkon," pochvaloval si. "Směrem dozadu to bylo až na jednu chybu skvěle zvládnuté. Mladá Boleslav jinak nic neměla."

Při gólové situaci byl až překvapený, kolik dostal od obránců prostoru. "Střílel jsem často a jsem rád, že to tam padlo. V posledních zápasech se nám střelba moc nedařila, tak tady to vyšlo," tvrdil s úlevou a pochvaloval si spolupráci s Ewertonem na levé straně. "Už na podzim nám to klapalo, jsem rád, že přišel zpátky. Komunikace je skvělá."

Kazem na výkonu Riga pak byl pád uprostřed šestnáctky. Když se reportér O2 TV zajímal, co se stalo, Rigo přiznal barvu. "Chtěl jsem střílet, ale kopnul jsem místo toho do nohy protihráče. Tak jsem to vyzkoušel, spadnul jsem a sudí to neodpískal. Ale nebyla to asi penalta. Určitě nebyla," dodal.