Peprný odchod? Bylo to krásný. Lidi mě mají všude rádi, smál se plzeňský drsňák Chorý

Peprný odchod? Bylo to krásný. Lidi mě mají všude rádi, smál se plzeňský drsňák Chorý

Umí dát gól, umí ale také pořádně přitvrdit. A dostat hráče i fanoušky do varu. Styl hry soupeřům nevoní. Příznivci soupeře Viktorie Plzeň pak často podezřívají útočníka Tomáše Chorého, že se některých tvrdých střetů dopustil úmyslně. Když pak jde hráč západočeského klubu z trávníku, často mu spílají a nadávají. Třeba po utkání s Bohemians se ale všemu jen usmál. „Bylo to krásný. Lidi mě mají všude rádi,“ smál se při rozhovoru pro O2 TV.

Chorý přiznal, že když Plzeň ve 12. minutě vedla ve Vršovicích o dvě branky, byl to pro Viktorii ideální scénář. „Takhle jsme si to představovali, že na Bohemku naletíme a dvakrát to tam spadlo,“ hlásil spokojeně.

Sám dal už v šesté minutě vedoucí gól, když běžel z úhlu sám na gólmana. „Určitě jsem nechtěl nikomu nahrávat, vzal jsem to na sebe. Sice se mi to rozskákalo, ale skončilo to v bráně,“ oddechl si.

Na jaře si tak připsal už druhý gól. První trefa padla s pomocí soupeře, ale to Chorému nevadí. „Těší mě oba góly, počítám si i ten první. Jsem rád, že to tam padá a je jedno, jestli je to nějakým odrazem, hlavně že je to za tři body.“

Plzeň rozhodla šlágr ve Vršovicích už v úvodu. Baník dal tři góly a poprvé na jaře slaví. Divočinu v Jablonci ovládli domácí

Otázce, zda je spokojený s formou na začátku roku, kdy se národní tým představí na Euro v Německu, se útočník jen usmál. „To je trochu brzká otázka. Ale statistiky jsou důležité. Jsem rád, že týmu mohu pomoci v mezihře i góly,“ prohlásil.

Zároveň neskrýval, že si užíval bouřlivý odchod ze hřiště. „Když jsem odcházel, tak jsem viděl Havlise. Narodila se mu dcera, plán na večer je jasný. Je to všechno na Viktorku,“ ukončil hodnocení a naznačil, že má Plzeň dvojnásobný důvod k oslavě.

Speciální pochvala pro záložníka Červa

Se startem do utkání byl spokojený i trenér vítězů Miroslav Koubek. „Bohemku jsme zaskočili. Byli jsme aktivní a produktivní. S dvougólovým vedením se hraje samozřejmě lépe,“ věděl zkušený kouč.

Klokany ocenil za snahu ve druhé půli, když chtěli duel zdramatizovat. „Bohemka vyvinula tlak, klobouk dolů před ní. Ale kontrolovanou hrou jsme ji do ničeho nepustili,“ chválil své svěřence. Ty také varoval, že utkání ve Vršovicích bude těžké.
Spokojený byl s výkonem celého týmu, nadšený pak z přestavení záložníka Červa „Vnesl do středu zálohy to, co od něj očekáváme. Energii, kvalitu v obranných činnostech, výborně vykrýval prostory, byl silný v soubojích, hecoval mužstvo. Byl přínosem,“ uvedl na adresu zimní posily Viktorie kouč.