Německo se klaní Schickovi a spol. Rekordní série? Zatím jsme žádnou soutěž nevyhráli, brzdí nadšení kapitán

Německo se klaní Schickovi a spol. Rekordní série? Zatím jsme žádnou soutěž nevyhráli, brzdí nadšení kapitán

Smázli Bayern Mnichov rozdílem třídy 3:0, na půdě Heidenheimu pak Leverkusen vydřel těsné vítězství 2:1, ale z pohledu bundesligové tabulky si Bayer připsal stejně cenné tři body. V čele tak mají Schick a spol. na druhou příčku, kde je obhájce titulu z Mnichova, osmibodový náskok. Leverkusen navíc už 32 utkání v řadě neprohrál. „Podali jsme vyspělý a sebevědomý výkon, ale je před námi ještě hodně zápasů,“ odmítl řeči o dalším kroku k titulu švýcarský kapitán Bayeru Granit Xhaka.

Jenže jízda Leverkusenu bez porážky je pro experty i fanoušky hitem. Ti, co Bayeru drží palce, věří, že se tým každým zápasem posouvá za vysněným cílem, kterým je koruna německého šampiona. Žádné povýšené machrování nečekejte, spíš pokoru, tvrdou dřinu a respekt před každým soupeřem, který stojí družině trenéra Xabiho Alonsa v cestě.

„Statistiky nelžou. Ale dvaatřicet zápasů bez porážky ještě týmu nikdy samo o sobě nic nevyhrálo. Pokud nějakou soutěž vyhrajeme, tak rekordní sérii přijmu. Ale dřív ne,“ stál si za svým Xhaka.

Dobře si uvědomoval, že po jasné výhře nad mnichovským gigantem řada fanoušků může brát tři body s Heidenheimem skoro jako samozřejmost. „Očekávání byla vysoká. Kromě inkasovaného gólu se nám dařilo hrát chytře,“ těšilo oporu.

Rozjetý Leverkusen porazil Heidenheim 2:1 a vyrovnal rekord Bayernu. Z Čechů hrál jen Schick

V rozhovoru pro Sky ale také uvedl, že Heidenheim zápas odmakal. „Podle očekávání nám Heidenheim nedal moc prostoru, bránili poctivě, jeden na jednoho. Pokud ale chcete být první, musíte vyhrávat i takové zápasy," pokračoval kapitán Leverkusenu, který dokázal některé zápasy urvat v samotném závěru a získat důležité body.

Jeho spoluhráč, záložník Robert Andrich, pak přidal další dojmy. Přiznal třeba, v čem se Leverkusen proti minulým sezonám proměnil. „Někdy nemusíte hrát úplně hezký zápas, ale jsme mentálně silní. V tom jsme udělali obrovský pokrok,“ věří devětadvacetiletý hráč. „Samozřejmě se snažíme hrát hezký fotbal, ale když je to třeba, klidně míč napálíte do autu, abychom si nepřišly komplikace. I to je důležitý krok vpřed,“ myslí si Andrich.