Pane Pepíku, respekt, děkoval Kováč fanouškovi Pardubic. Brzké střídání Mareše? Jen bych ho zabíjel, věděl kouč

Drsný anglický týden proměnily Pardubice v sedm bodů. Tým trenéra Radoslava Kováče možná tajně myslel, že po dvou výhrách promění zmíněnou misi v plný bodový zisk i proti Teplicím, nakonec ale kouč bral remízu 1:1. „Velká škodu gólu, byl to blbý čas,“ mrzelo Kováče, že vyrovnávací trefu inkasovali Pardubičtí v závěru.

Kováč prý hned po výkopu vycítil, že to nebude v podání jeho svěřenců ideální. „Od první minuty jsme byli půlkrok pozadu, neměli jsme nejlepší nohy, neměli jsme dynamiku,“ všiml si kouč.

Na týmu se podepsal náročný týden. „Únava se neskutečně projevila, kluci hráli na hraně. Sedm bodů jsme nakonec vybouchali. Bod bereme, stejně jako sedm bodů ze tří zápasů,“ dodal a poděkoval vedení klubu, že Pardubice mohly k zápasu na půdě soupeřů cestovat o den dříve. „To tu dřív nebylo,“ kvitoval Kováč s tím, že duel v Karviné byl pro jeho svěřence náročný z pohledu psychiky i fyzičky.

Když pardubický kouč cítil, že je třeba sestavu osvěžit a dodat čerstvé síly, okamžitě reagoval. Krajní obránce Mareš šel ze hry už po 26 minutách hry. „Sáhl jsem do toho. Nebyl to jeho nejlepší den, ale je to mladý kluk, příště to bude určitě lepší. Musel jsem to udělat, smrdělo to penaltou, Mary nebyl v pohodě.  Kdybych ho tam nechal, tak bych ho jen více zabíjel,“ konstatoval Kováč s tím, že celý tým zápas odpracoval a každý bod se počítá.

Pardubický klub vzal za odměnu na tiskovou konferenci i fanouška, který byl jako jediný v sektorů hostů během duelu v Karviné. „Pane Pepíku, respekt obrovskej,“ složil fandovi poklonu trenér Kováč.