Kouč Slavie schytal po třetím gólu ránu do nosu. Užil jsem si to s bolestí, smál se Trpišovský. Hlavní je výhra, dodal

Kouč Slavie schytal po třetím gólu ránu do nosu. Užil jsem si to s bolestí, smál se Trpišovský. Hlavní je výhra, dodal

Šťastný z výhry 3:0 v Karviné, ale opět s bolavým nosem, který měl nedávno zlomený. V takovém rozpoložení hodnotil tříbodový zisk trenér Slavie Jindřich Trpišovský. Ten schytal ránu do nosu od střelce třetí branky Malicka Dioufa, jenž se běžel s koučem podělit o radost. „Oslavu jsem si moc nevychutnal, trefil mě ramenem přímo do místa, kde jsem měl nos zlomený,“ přiznal Trpišovský. „Užil jsem si to s bolestí. Ještě teď vidím dvojmo. Ale důležité je, že dal gól.“

Moc se mu ulevilo. V Karviné čekal kouč Slavie podobně těžký zápas, jako před pár dny ve Zlíně. Tam skončil duel 1:1. V neděli ale Pražané žádnou senzaci nepřipustili a brzy vedli o dvě branky. „Moc jsme to potřebovali. Pomohla nám produktivita. Nahoře jsme byli aktivní a po rychlých dvou gólech už to bylo jednodušší,“ přiznal kouč v rozhovoru pro O2 TV. S úsměvem podotkl, že týmu hodně pomohl bojovník Juráček, jenž je velkým příznivcem Slavie a v sobotu vybojoval skvělý zápas, čímž nabudil sešívané. „Nakoplo nás to, chci mu pogratulovat,“ uvedl Trpišovský.

Za výkon chválil celý tým, speciálně pak tři stopery. „Zaslouží absolutorium. Všechno uskákali, zvládli spoustu soubojů, neudělali chybu. To byl základ,“ měl jasno Trpišovský.

Kouč Slavie ocenil rovněž El Hadji Malicka Dioufa, který do Edenu přišel během zimy. „Byl skvělý, dal krásný gól. Zvládl to tak, jak jsme očekávali,“ chválil trenér vicemistra. „Potřebovali jsme moc jeho levou nohu, byl skvělý do defenzivy, zvládal i souboje, to je hra, která mu vyhovuje,“ rozzářil se Trpišovský, i když ho pořádně bolel nos.