Lukaku o své budoucnosti: Životy hráčů jsou jako na houpačce. Ani já jsem žádné dveře nezabouchl

Lukaku o své budoucnosti: Životy hráčů jsou jako na houpačce. Ani já jsem žádné dveře nezabouchl

Belgický internacionál Romelu Lukaku patří v italské Serii A mezi vyhlášené střelce, avšak v barvách londýnské Chelsea se mu doposud příliš nedařilo. I proto byl po krátkém návratu na Stamford Bridge vyslán na hostování zpět na Apeninský poloostrov, aby nejprve vyzkoušel znovu zázemí Interu Milán, aktuálně pak římského AS. A pokud se během podzimu objevovaly názory, že návrat do Londýna je v létě tabu, tak Lukaku tuto variantu rezolutně neodmítá.

Nyní se chce soustředit na svou práci v italské metropoli, další sezóna je však otevřená. Blues jej v roce 2021 koupili za rekordní klubový poplatek 97,5 milionů liber, avšak jeho návrat na Stamford Bridge se změnil v noční můru poté, co se chytl s tehdejším trenérem Thomasem Tuchelem.

„Život fotbalisty je prostě takový. Jednou zažíváte pozitivní momenty, jindy zase ty negativní. Teď se soustředím na Řím, nemá smysl mluvit o budoucnosti a létě. Chci pomoci Římanům vyhrávat,“ nechal se slyšet Lukaku v rozhovoru pro Sky Italia.

LOBOTKU, OSIMHENA A SPOL. BY MOHL PŘEVZÍT TRENÉR SLOVENSKA, KTERÝ SE UČIL U SPALETTIHO I SARRIHO

Z hostování je ale do Chelsea možný, ačkoliv média měla ještě na podzim za to, že Lukaku by naopak mohl trvale setrvat v Itálii. Minulé léto se taktéž diskutovalo o trvalém přesunu do Interu, vedla se i jednání s Juventusem.

„Životy hráčů jsou jako na houpačce. Ani já jsem žádná dveře nezabouchl. Teď hraji v lize, která mi toho tolik dala. V létě se uvidí, chci žít svůj sen. Uvidíme, zda bude v Itálii či jinde,“ uzavřel belgický internacionál.

Foto: AS Řím