Jen rok v Bundeslize? Na ostrovech řeší návrat Kanea, ale o Tottenham by nešlo

Jen rok v Bundeslize? Na ostrovech řeší návrat Kanea, ale o Tottenham by nešlo
ZAOSTŘENO NA OSTROVY

Chelsea má úkolů více než dost. Pokusit se ve zbytku sezony prokousat v tabulce Premier League na příčky zaručující účast v pohárové Evropě, vykouzlit v partě předražených hvězd týmového ducha a hlavně vykazovat výsledky, aby se kritika nehrnula ze všech stran. V opačném případě by mohl jít přes palubu jako první trenér Mauricio Pochettino, poté i některé součástky kabiny. 

A opačný scénář? Posílení je třeba tak jako tak, a proč to nezkusit v sestavě s někdejší hvězdou od městského rivala Tottenahmu, která by se mohla ohřát v Bundeslize pouhý rok?

Aktuálně se Blues nacházejí v tabulce Premier League na desátém místě, ztráty na pátý Tottenham či čtvrtou Aston Villu jsou značné. Londýnský klub by ale mohl nakopnout k sérii výsledků případný nedělní úspěch ve finále EFL Cupu proti Liverpoolu na stadionu Wembley.

Chelsea o víkendu překvapivě vezla v rámci Premier League bod z Etihad Stadium po remíze 1:1 s Manchesterem City, předtím loupila i na půdě Crystal Palace za výhru 3:1. Velkým problémem družiny Pochettina jsou však výkony jako na houpačce a nekonzistentní forma především ofenzivních hráčů.

HODGSON REZIGNOVAL NA FUNKCI TRENÉRA U CRYSTAL PALACE. NA VINĚ JSOU ZDRAVOTNÍ PROBLÉMY

Tento stav by mohl zvrátit příchod nového střelce. Romelu Lukaku se může v létě vrátit z hostování v AS Řím, ale tato varianta se stále jeví jako nepravděpodobná. Podle Footbal Insider by ale mohli Blues oslovit anglického reprezentačního kapitána Harryho Kanea.

Po skvělém podzimu přišel spolu s celým týmem Bayernu útlum i na jeho straně, i  když se stále může pochlubit 29 góly a 8 asistencemi ve 30 zápasech napříč všemi soutěžemi. Investice v hodnotě 100 milionů ale nemusí na zisk bundesligového titulu stačit, protože bavorské mašině ujíždí vlak jménem Leverkusen.

Nezdar v Bundeslize, případně i Lize mistrů by mohl stát hlavu nejen kouče Thomase Tuchela. Na Ostrovech se skrze The Sun proslýchá, že Chelsea by si uměla představit předložit konkrétní nabídku na jeho odkup. Přesunu by však musel být svolný i Kane, který se poslední týdny střelecky trápí, ačkoliv v posledním ligovém kole skóroval a přepsal statistiky německé nejvyšší soutěže. Stále je tu ale fakt, že v minulosti byl věrný jinému anglickému týmu z Londýna. A jak by na to reagovali fanoušci Spurs?

Foto: FC Bayern Mnichov