Hodgson odstoupil z funkce kouče u Crystal Palace, nahradil ho Glasner

Hodgson odstoupil z funkce kouče u Crystal Palace, nahradil ho Glasner
AKTUALIZOVÁNO

Šestasedmdesátiletý Roy Hodgson rezignoval na funkci trenéra fotbalistů Crystal Palace. Uvedl to v prohlášení zveřejněném na webu londýnského klubu. Podle BBC by ho mohl nahradit Rakušan Oliver Glasner z Frankfurtu. V dnešním ligovém utkání na hřišti Evertonu povedou Crystal Palace dosavadní Hodgsonovi asistenti Paddy McCarthy a Ray Lewington.

Hodgson trénoval Crystal Palace už v letech 2017 až 2021, loni v březnu se k týmu vrátil. Před týdnem při domácí ligové prohře 1:3 s městským rivalem Chelsea odkoučoval 200. zápas na lavičce "Orlů", zároveň šlo o jeho poslední utkání u mužstva.

Ve čtvrtek se mu na tréninku udělalo nevolno a skončil v nemocnici, odkud už byl propuštěn. Crystal Palace prohrál tři z posledních čtyř kol a z 16. místa ho dělí pět bodů od první sestupové pozice, která patří Evertonu.

POHYBUJI SE NA HRANĚ, ALE NETAHÁM DO TOHO OSOBNÍ ŽIVOT HRÁČŮ NEBO JEJICH RODINY, HÁJÍ SE KONTROVERZNÍ IKONA BRENTFORDU

"Vzhledem k nedávným okolnostem může být v tuto chvíli prozíravé, aby klub plánoval do budoucna. Proto jsem se rozhodl odstoupit, aby klub mohl pokročit s plány na nového trenéra, jak od léta zamýšlel," prohlásil Hodgson. Během dlouholeté trenérské kariéry, datující se od roku 1976, vedl například Inter Milán, Liverpool nebo anglickou, švýcarskou a finskou reprezentaci.

Foto: Crystal Palace FC