Guardiola přiznal přešlap a omluvil se bývalému hráči Citizens. Jedna chyba za osm let, to není špatné, hájil se

Guardiola přiznal přešlap a omluvil se bývalému hráči Citizens. Jedna chyba za osm let, to není špatné, hájil se

Velký trenér dokáže uznat chybu. A manažer Manchesteru City Pep Guardiola to dokázal. Omluvil se za to, že si veřejně rýpl do záložníka Kalvina Phillipse kvůli nadváze po předloňském MS v Kataru. Hráč následně řekl, že jej slova kouče zranila a srazila jeho sebevědomí. Záložník, který momentálně působí ve West Hamu, tvrdí, že výroky zasáhly i jeho rodinu a zejména jeho matka se s tím špatně vyrovnávala.

Dlouholetý manažer Manchesteru City se pustil do anglického záložníka kvůli tomu, že měl po návratu z mistrovství světa 2022 v Kataru nadváhu 1,5 kilogramu. "Ano, omlouvám se, je mi to líto. Udělal jsem chybu, jednu za osm let, co jsem v Manchesteru City. To snad není tak špatné. Ale znovu opakuji, omlouvám se," cituje list The Sun Guardiolu.

Známý kouč se nechal slyšet, že než se informaci řekl novinářům, sám vše probral s hráčem, který stál Cititens 45 milionů liber. "O všem jsme spolu mluvili. Než něco řeknu do médií, vždy to proberu nejdříve s hráčem. A také v tomto případě jsem to udělal," poznamenal Guardiola na tiskové konferenci před úterní dohrávkou Premier League, kdy se jeho svěřenci utkají s Brentfordem.

Osmadvacetiletý Phillips přišel do Manchesteru City v létě 2022 a v Premier League si v dresu Cititens zahrál jen párkrát. V lednu proto zamířil do West Hamu, kde zkouší nastartovat kariéru. Chce se také poprat o místo v nominaci Anglie pro letošní Euro.

Pohybuji se na hraně, ale netahám do toho osobní život hráčů nebo jejich rodiny, hájí se kontroverzní ikona Brentfordu

Moc se mu to ale zrovna nedaří. The Sun uvádí, že po jeho chybách Kladiváři inkasovali góly v duelech s Bournemouthem (1:1) a na hřišti Manchesteru United (0:3). Phillips byl poté v sobotu vyloučen na hřišti Nottingham Forest, zápas tým manažera Davida Moyese prohrál 0:2.

Na začátku února se Phillips svěřil médiím, jak moc jej slova Guardioly zasáhla a měla na něj zdrcující dopad. „Po mistrovství světa bylo asi nejtěžší, když Pep přišel a řekl, že mám nadváhu," uvedl hráč. Nebrání se tomu, že měl kouč pravdu, ale tvrdí, že vše mohl udělat i jiným způsobem. "Byl velmi frustrovaný tím, že jsem se vrátil o 1,5 kg nad svou ideální váhou," vzpomínal hráč.

Tvrdí, že mu známý trenér hodně srazil sebevědomí. Necítil se prý vůbec dobře. "Ani moje rodina nebyla z toho výroku nadšená, hlavně moje máma trpěla," uvedl hráč.