Slavia skupuje prakticky všechno, co splňuje její požadavky, ostatní kluby už pak téměř nemají kam sahat, míní Mikloško

Slavia skupuje prakticky všechno, co splňuje její požadavky, ostatní kluby už pak téměř nemají kam sahat, míní Mikloško

Sportovní ředitel Baníku Luděk Mikloško už je ve své současné funkci téměř rok a čtvrt. A byť ostravský výběr v čele s hlavním koučem Pavlem Hapalem střídá dobré momenty s těmi horšími, toho, že se rozhodl opět pomáhat ligovému šampionovi z ročníku 2003/2004, ještě nikdy nelitoval.

Myšlenky na předčasný konec a úprk z Bazalů ještě neměl ani jednou. Úkolů je před ním pořád víc než dost a navíc je ve Slezsku obklopen spolupracovníky, kterým na modrobílé značce FCB záleží podobně jako jemu.

"I když jsem zažil těžká období a bylo toho hodně. Pořád mě dopředu tlačí touha posouvat to dál. Chtěl bych, aby stadion býval častěji vyprodaný, jako byl třeba proti Spartě. Aby se to stalo běžnou věcí a aby lidi chodili především za kvalitou našeho fotbalu a projevem našeho týmu. To je mým snem. Baví mě to, pořád přemýšlím, jak k tomu dojít. Moc důležité pro mě je, že v Baníku pracují lidé, kteří jsou mnohdy do své práce opravdu zažraní, na klubu jim záleží a když je potřeba, nemají problém odcházet domů v sedm nebo osm hodin večer," pronesl v rozhovoru pro tištěný Hattrick.

Co čeká Baník příští čtyři týdny?

24. 2. doma s Bohemians 1905
3. 3. venku se Zlínem
9. 3. doma se Sigmou Olomouc
16. 3. venku s Pardubicemi

Baník se devět kol před koncem základní části drží na páté příčce a jeho cílem bude umístění ve skupině o titul, které se bude účastnit nejlepších šest mužstev základní části. Jak těžké je postavit v Ostravě skutečně konkurenceschopný tým, který by mohl svádět vyrovnané souboje s kluby, které jsou finančně ještě o něco jinde? Lépe na tom totiž jsou nejen Sparta, Slavia a Plzeň, ale také Mladá Boleslav...

"Situace je taková, že Slavia skupuje prakticky všechno, co nějakým způsobem splňuje její požadavky. Může si to dovolit. Ostatní kluby už pak téměř nemají kam sahat. Česko není tak velké, když se podíváte do zahraničí, tak ani slovenský trh toho příliš nenabízí. Hráči ze Slovenska jsou nám sice svou mentalitou blízko, ale slovenská liga zkrátka nemá takovou úroveň jako česká. Takže je třeba hodně hledat mezi africkými hráči," podotkl Mikloško.

Rozjetý Šulc prožívá životní ročník. To, že to takhle trefuje, není náhoda, upozorňuje trenér Viktorie

Lehké to však není ani ohledně fotbalistů působících na domácím trhu, konkrétně z Čech. "Pořád narážíme na to, že někteří hráči zvolí raději Boleslav, ale třeba i Hradec Králové nebo Pardubice, protože jim vadí vzdálenost Ostravy. Naštěstí má současný Baník co nabídnout, kromě ambicí a velmi dobrých podmínek, které tady dnes zejména kvůli majiteli Brabcovi hráči mají, také vynikající fanoušky a atmosféru, ve které hráče baví hrát. Tím české hráče do Baníku dostáváme, ale jednoduché to není," posteskl si na stránkách zmíněného měsíčníku.

Kromě výsledků ale jde dvaašedesátiletému funkcionáři také atraktivní herní styl. V Česku se podle něj vše točí okolo soubojů a chybí fotbalovost. A právě to je věc, na kterou se chce víc zaměřit i v Baníku.

 

Foto: FC Baník Ostrava