Debutant Souaré Koubka příjemně překvapil. U Mosquery si v Plzni cení toho, že ukázal charakter a nic nevzdal

Debutant Souaré Koubka příjemně překvapil. U Mosquery si v Plzni cení toho, že ukázal charakter a nic nevzdal

Zase až tak dlouho Cheick Oumar Souaré nečekal. Jeden z nejlepších hráčů podzimní F:NL s historií v mládežnických strukturách Olympique Marseille má za sebou první start v nejvyšší české soutěži a zároveň premiérové vystoupení v dresu Viktorie Plzeň, která ho přivedla z druholigového Vyškova zhruba před šesti týdny.

V Ďolíčku proti domácím Bohemians 1905 (0:2) odehrál jednadvacetiletý francouzský záložník kompletních devadesát minut a hlavní kouč západočeské družiny Miroslav Koubek ho neměl důvod střídat.

Co rozhodlo o tom, že v metropoli nastoupil a jak se jeho výkon líbil trenérskému štábu z Doosan arény? "Hodnotím ho pozitivně, příjemně mě překvapil. Nechali jsme ho adaptovat," přiblížil stránkami fcviktoria.cz nejstarší trenér soudobé FORTUNA:LIGY.

Na Dukle budu trpět, přiznává brněnský kanonýr Řezníček. Boj o postup? Nezáleží už jen na nás, lituje

Základními halfbeky jsou samozřejmě třiatřicetiletý exreprezentant Jan Kopic a šestadvacetiletý Brazilec Cadu.

"Na šanci si musel počkat a tu dostal poté, co Kopic nemohl nastoupit kvůli žlutým kartám. Vidím ho na trénincích a nepochyboval jsem o tom, že to zvládne," ocenil perspektivního Souarého, který ve Štruncových sadech ohledně národnosti navazuje na krajana Jean-Davida Beauguela.

Ligový semafor: Sigma strádá a její ex pálí jinde. Zlín pod Červenkou doma neprohrál

16 duelů v řadě neporažená Plzeň bude moci jeho služeb opět využít již 24. února v domácím souboji proti Zlínu.

Po velmi dlouhé době se týkala základní sestava také třiatřicetiletého kolumbijského rychlíka Jhona Mosquery, jenž byl naposledy mezi jedenácti vyvolenými v závěru října loňského roku proti Karviné (0:1).

Rozjetý Šulc prožívá životní ročník. To, že to takhle trefuje, není náhoda, upozorňuje trenér Viktorie

Bývalý hráč Bohemians 1905 i Slovanu Liberec byl sice v posledních týdnech spojován i s odchodem z Doosan arény, nicméně své místo stále má i na plzeňském hřišti.

"Ukázal charakter, těžko se dostával do sestavy na podzim. V systému 3-5-2 neměl místo, nevzdal to, na trénincích makal. V systému 3-4-3 uplatnění má. Cením si toho, že ukázal charakter a nic nevzdal," ocenil zkušeného plejera Koubek.

Foto: FC Viktoria Plzeň