Táborsko zvyšuje konkurenci v ofenzivě. Osmančík je podle Nádvorníka rychlostní typ útočníka, jichž je málo

Táborsko zvyšuje konkurenci v ofenzivě. Osmančík je podle Nádvorníka rychlostní typ útočníka, jichž je málo
PŘED STARTEM F:NL

Z rychlonohého Pavla Osmančíka se stal v posledních letech velký fotbalový cestovatel. Za poslední dva roky totiž prošel odchovanec Bohemians Praha 1905 hned čtyřmi různými kluby, z čehož vyplývá, že se nikde příliš dlouho nezdržel.

Kromě Viktorie Žižkov, Příbrami a Varnsdorfu si na podzim zahrál za Dynamo České Budějovice a byť si v této sezoně připsal devatenáct startů a dva přesné zásahy, opět bude převlékat trikot.

Co nevidět čtyřiadvacetiletý ofenzivní univerzál, jenž může nastupovat v útoku i záloze, nově posílil útočnou vazbu třetího týmu F:NL z Táborska, nad nímž trenérsky bdí Roman Nádvorník.

Svoboda o přesunu do Vyškova i konkurenci: Dřív jsem se rval s Haalandem. Co ho zaskočilo na Realu?

Kmenový hráč Dynama bude ve druhé nejvyšší soutěže na jaře hostovat a jihočeské značce by měl pomoci v boji o přední příčky tabulky. Ambiciózní Táborsko nasázelo v podzimních šestnácti kolech jen 20 gólů a například pátá Jihlava, šesté Brno i sedmá Chrudim na tom byly lépe.

"Je to rychlostní typ útočníka, kterých je ve fotbale málo. Má bohaté zkušenosti s druhou ligou. Kde působil, tam patřil ke klíčovým hráčům. Navíc měl čísla, dával góly, připisoval si gólové přihrávky. Kvality ho posunuly do první ligy. Jeho příchod znamená zvýšení konkurence v útočné fázi, věřím, že nám Pavel na jaře pomůže," citoval web fctaborsko.cz slova zmíněného kouče Silonu.

Na Dukle budu trpět, přiznává brněnský kanonýr Řezníček. Boj o postup? Nezáleží už jen na nás, lituje

Osmančíkův debut v modro-bílém může proběhnout již 25. února proti rezervě Sparty. Ve F:NL má k tomuto datu bilanci 39 vystoupení a 12 branek. Pakliže dostane důvěru, jubilejní čtyřicátý start si bude připsat druhý březnový den v domácím klání proti Chrudimi.