Messi řádil v zámoří. Inter Miami vstoupil do sezony výhrou, hvězdný Argentinec se podílel na obou trefách

Messi řádil v zámoří. Inter Miami vstoupil do sezony výhrou, hvězdný Argentinec se podílel na obou trefách

Nová sezona MLS, ale staré pořádky. Když je na hřišti hvězdný Argentinec Lionel Messi, máte jistotu, že nebude nuda. A také je skoro jisté, že osminásobný vítěz Zlatého míče přihraje na gól, v lepším případě ho sám vstřelí. Tentokrát platila první varianta, Inter Miami v sestavě s řadou hvězd vyhrál 2:0 nad Realem Salt Lake a Messi se podílel na obou trefách. V sestavě floridského týmu byli také tři bývalí spoluhráči z Barcelony.

Messi, který začátkem února vyvolal kontroverzi vynecháním přípravného utkání v Hongkongu, odehrál celý zápas. Ve 39. minutě kapitán argentinských mistrů světa přihrál na úvodní branku sezony Robertovi Taylorovi a v 83. minutě rozehrál akci, na jejímž konci byl po přiťuknutí Luise Suáreze úspěšný střelec Diego Gómez.

"Jsem moc šťastný, protože to bylo první utkání sezony a vyhrát doma je hodně důležité," uvedl po prvním soutěžním duelu za Miami uruguayský útočník Suárez, jenž přišel do Interu koncem minulého roku. Na Floridě se shledal nejen s Messim, ale i s dalšími bývalými parťáky z Barcelony Sergiem Busquetsem a Jordim Albou. "Stále jsme kamarádi, na hřišti i mimo něj. Uděláme maximum, abychom týmu pomohli," dodal Suárez.

I díky přítomnosti hvězdné barcelonské čtyřky je Inter Miami považován za největšího favorita 29. sezony MLS, jejíž základní část potrvá do října. Loni tým, jehož spolumajitelem je bývalý anglický reprezentant David Beckham, nepostoupil do play off. Po letním Messiho příchodu nicméně ovládl pohárovou soutěž Leagues Cup a ve čtvrté sezoně své existence získal první trofej.

„Myslím, že v prvním poločase jsme hráli dobře. Dařilo se v defenzivě a navíc jsme mohli přidat i další gól. Takhle by to mělo vypadat, tohle od týmu čekám. Čeká nás další práce. Věřím, že se budeme zlepšovat,“ uvedl po utkání hlavní trenér Interu Gerardo ‚Tata‘ Martino.