Strašák jménem Arsenal. Leverkusen je titulu zase o krok blíže, oporu však děsí vzpomínky na Anglii

Strašák jménem Arsenal. Leverkusen je titulu zase o krok blíže, oporu však děsí vzpomínky na Anglii
OBSAHUJE VIDEO

Na krasojízdu zapomeňte. Vydřené tři body jsou doma a slaví celý Leverkusen. Nikdo neřeší, že lídrovi pomohla hrubka gólmana, hlavní je Schick a spol. neprohráli už 33 utkání v řadě a každým úspěšně zvládnutým zápasem se blíží k mistrovskému titulu. „Nakonec se tě nikdo neptá, jak jsi hrál,“ přiznává i Granit Xhaka, jenž zavelel gólem k výhře 2:1 nad Mainzem.

BayArena byla v euforii, hráči nadšeně poskakovali před kotlem a užívali si oslavné chorály. Tým se držel v řadě kolem ramen, radost tryskala i z české trojice Schick, Hložek, Kolář. O úsměvy nebyla nouze, i když cesta za vítězstvím 2:1 byla pořádně kostrbatá. Hosté zahodili několik velkých šancí a do sedla posadila Bayer až hrubice gólmana soupeře, jemuž proklouzla mezi rukavice „chytatelná střela.“

To ale nikdo v euforii neřešil. „Týmy sem jezdí s taktikou, která je brutálně defenzivní. Pak není snadné najít mezery v obraně. Snažíme se pořád,“ cituje Xhaku uznávaný magazín Kicker. Hlavní je podle něj to, že se povedlo získat tři body. „Nic jiného na konci nikoho zajímat nebude. Nikdo se nebude ptát, jak jste hráli, záleží na vítězství,“ nechal se slyšet zkušený hráč.

Ještě před týdnem vyhlašoval, že série 32 zápasů bez porážky jeho týmu ještě nic nevyhrála. Teď bylo znát, jakou má radost. Možná i proto, že výhru vyšperkoval gólem. Ten mu zatím v německé nejvyšší soutěži chyběl a mocně ho oslavoval.

Leverkusen uspěl v páteční předehrávce proti Mohuči a prodloužil svou šňůru bez porážky

Rád by si podobného křepčení užíval i na konci sezony. Bayer ví, že i po dalším kole bude mít jeho tým náskok minimálně osmi bodů v čele tabulky. A nikde není psáno, že v krizi se topící Bayern znovu neklopýtne. Jenže s tím na Xhaku nechoďte, zkušenosti z Arsenalu ho pořád bolí a má je v paměti. Kanonýři tehdy mířili za titulem, jenže o slibný náskok přišli. „Bohužel jsem loni zažil takovou situaci. Byli jsme daleko před Manchesterem City, ale nakonec jsme o titul přišli,“ přiznal, že Bayer ještě nemá vyhráno.

Takovému scénáři se u Werkself chce pochopitelně vyhnout. Xhaka věří, že v Německu si titul ujít nenechá. „Tým brutálně dospěl. I díky zkušeným hráčům. Věřím, že se nám bude dařit i dál.“