Rána pro Manchester United. Kanonýr Rooney by se rád učil u Guardioly. Kdykoliv jsi vítán, vzkázal kouč Citizens

Rána pro Manchester United. Kanonýr Rooney by se rád učil u Guardioly. Kdykoliv jsi vítán, vzkázal kouč Citizens

Tohle nikdo nečekal. Fanoušci Manchesteru United možná zírali s otevřenou pusou, když se legendární útočník týmu z Old Trafford Wayne Rooney nechal slyšet, že by se rád učil trenérskému řemeslu od Pepa Guardioly, jenž vede konkurenční Citizens. Známý manažer bývalému anglickému reprezentantovi vzkázal, že je kdykoliv v jeho klubu vítán.

Fanouškům United vyjádření někdejšího opěvovaného kanonýra radost neudělalo. Legenda z Old Trafford pěla chválu na městského rivala, který je navíc v posledních letech daleko úspěšnější než „Rudí ďáblové.“ Osmatřicetiletý Rooney, jenž byl i kapitánem anglické reprezentace, v týdnu prozradil, že by byl nadšený z toho, kdyby na Etihad Stadium dostal šancí být asistentem Guardioly. A kouč, který sbíral úspěchy třeba na lavičce Barcelony, mu na oplátku vzkázal, že má dveře vždy otevřené.

Na přímou otázku ohledně Rooneyho komentáře třiapadesátiletý kouč odpověděl s nadhledem. „Nevím, kde bydlí. Je to Cheshire? Takže je to blízko,“ usmál se. Podle anglických médií kouči slova bývalé hvězdy lichotila. „Může přijít kdykoli, je vítán,“ dodal.

Překvapení pro Manchester United! Blíží se konec Old Trafford? Ratcliffe chce postavit nový stadion

Guardiola na Ostrovech působí už osm let a dobře ví, jakou personou byl Rooney jako hráč. Jenže na pozici manažera to je pravý opak. Angažmá v Derby, Washingtonu DC a Birminghamu City byla nevydařená. „Je to velká persona, ale je to taky Rudý ďábel. Je to symbol United. O to více jsou jeho slova pro nás všechny příjemná,“ nechal se slyšet Guardiola. „Wayne Rooney byl jedním z nejlepších anglických hráčů všech dob, takže, když nám všem skládá komplimenty, je to hezké,“ konstatoval kouč Citizens. „Má hodně titulů z Premier League, dobře ví, jak těžké je být opakovaně nahoře v tabulce,“ doplnil.

Rooney se nechal slyšet, že by se toho od Guardioly mohl hodně naučit. Je jasné, že by byl rád jednou dobrým manažerem. Tvrdí, že třeba současný trenér Arsenalu Mikel Arteta těží ze zkušeností z doby, kdy strávil tři roky po boku Španěla. „Vidíte, jak si teď Arteta vede a co dělá. Jsem přesvědčený o tom, že za hodně z těch věcí může doba, kterou strávil s Guardiolou jako asistent,“ prohlásil Rooney.