Mají příkaz nás řezat, ale já byl slušný, štvala kouče Plzně karta. Dvougólový Šulc zářil štěstím

Mají příkaz nás řezat, ale já byl slušný, štvala kouče Plzně karta. Dvougólový Šulc zářil štěstím

Plzeň si v sobotním večerním utkání FORTUNA:LIGY poradila se Zlínem 3:0 a pojistila si průběžné třetí místo tabulky. Trenér Miroslav Koubek byl rád, že jeho tým potěšil fanoušky, ale zároveň jej štvalo, že byl potrestán žlutou kartou. Do kamer O2 TV tvrdil, že jen slušně upozornil asistenta, že měl mávat ofsajd soupeře. „Mají nějaký příkaz nás řezat, ale má to své meze, byl jsem velice slušný,“ tvrdil zkušený trenér.

Viktoriáni si po utkání užívali radosti s fanoušky, Koubek ale ochotně přišel okomentovat své dojmy před kamery. „Venku vyhráváme zápas za zápasem, ale doma se stávalo, že jsme fanoušky stoprocentně nepotěšili. Lidé si tuhle výhru zaslouží,“ měl jasno kouč. „Je to pro nás důležité vítězství. Potřebovali jsme ho jako sůl pro upevnění pozice v tabulce,“ dodal s tím, že pochvalu za otevřenou partii si zaslouží i Zlín. „Hrál otevřeně, chci ho pochválit.“

Na konci duelu zkušeného trenéra naštvali rozhodčí, když mu byla udělena žlutá karta. To Koubka viditelně štvalo. „Trošku jsem se zlobil, že jsem dostal kartu. Já se cítím nevinně. Byla to jen debata s pomezním sudím, kdy jsem mu řekl, ale ve slušné debatě, že dvoumetrový ofsajd bych mával,“ vysvětloval kouč Viktorie. „Říkal jsem mu, že chápu, když se to pouští, když je to těsné. Ale tohle byl velký ofsajd z našeho pohledu. To se mi nelíbilo. Slušným způsobem jsem na to upozornil a dostanu kartu?“ divil se.

Zároveň ocenil čisté konto svého týmu. „Dostali jsme jen jednu branku z penalty, v zimě jsme na tom pracovali,“ těšila nula trenéra.

Plzeň splnila roli favorita. Klokani zahodili penaltu, s Baníkem získali bod. Podještědské derby bez vítěze

S veselou přišel na pozápasový rozhovor také dvougólový střelec Pavel Šulc. Ten už má v sezoně na kontě jedenáct přesných tref. „Jsem za dva góly proti Zlínu rád. Už jsem přemýšlel o tom, že bych se mohl trefit i doma,“ narážel záložník na to, že se mu více daří na hřištích soupeřů.

Fanoušci mu poděkovali za zásahy choreem a bouřlivým aplausem. „Je to krásný, jsem šťastný,“ přiznal s tím, že první gól byl spíše souhra náhod. „Mosquera mě prostě trefil do nohy. Já jí jen nastavil a zajelo to tam,“ usmál se plzeňský střelec. Kliku prý měl i u druhého zásahu. „Měl jsem štěstí, teď se to ke mně odráží ve vápně. Je to super.“