Deco se brání spekulacím ohledně odchodu Araúja a De Jonga. Finanční problémy ale hovoří opačně

Deco se brání spekulacím ohledně odchodu Araúja a De Jonga. Finanční problémy ale hovoří opačně

V posledních měsících se spekuluje o budoucnosti Frenkieho de Jonga a Ronalda Araúja na Nou Campu. V nedávném rozhovoru pro deník Marca jakékoliv pochybnosti fanoušků rozehnal sportovní ředitel klubu Deco. I přesto ale otazníky zůstávají.

V posledních dnech se Barcelona dostala pod velký tlak kvůli zprávám o tom, že klub chce prodat dvě defenzivní hvězdy, tedy Ronalda Araúja a Frenkieho de Jonga. Prvně jmenovaný se dostal do hledáčku Bayernu Mnichov a vyjít by měl asi na 80 milionů eur.

O nizozemského defenzivního záložníka je zájem opět na Ostrovech, Manchester United by si ale musel připravit minimálně 100 milionů eur. Sportovní ředitel Deco nicméně v rozhovoru pro deník Marca uvedl, že odchod těchto hráčů není na pořadu dne.


Zdroj: FC Barcelona

"Nic se s nimi nestane. Mají smlouvy a všechny velké kluby si své nejlepší hráče chtějí udržet. A právě tito jsou těmi našimi," řekl bývalý záložník Barcy pro Marcu.

"Jsou to důležití hráči pro současnost i budoucnost. Vysloužili si právo tady být a vysloužili si také respekt fanoušků. Chceme se posouvat a s těmito hráči rozhodně počítáme," dodal.

Finanční potíže klubu jsou ale stále aktuální a právě druhé nejvyšší mzdové položky v rámci celé Evropy mohou způsobit, že Barcelona bude i přes svou nechuť muset své hvězdy prodat.

Barcelona se po vysoké výhře posunula na druhé místo, poslední tým se vytáhl na Atlético Madrid