Sparťan Preciado do Turecka? Galatasaray začal jednat hned po zápase na Letné, hráč si dal jednu podmínku

Sparťan Preciado do Turecka? Galatasaray začal jednat hned po zápase na Letné, hráč si dal jednu podmínku

Když už to nevyšlo v Evropské lize na trávníku, tak chce turecký Galatasaray alespoň vyfouknout Spartě jednu z opor. Podle serveru FANATİK má vážný zájem o Angela Preciada. Ten zářil v obou vzájemných duelech, kdy se prosadil gólově. Došlo už i na první jednání. Podle všeho by se ekvádorský krajní bek změně dresu nebránil, tedy pokud dojde k dohodě klubů.

Sparta po porážce 2:3 v Turecku na Letné slavného soka smázla 4:1 a poslala Galatasaray pro tuto sezonu z pohárové Evropy. Na straně poražených zavládlo velké zklamání, před cestou do Prahy totiž istanbulský tým sršel sebevědomím. Jenže úspěch slavil bojovný týmový výkon Priskeho družiny. Prvním gólem pak zavelel k výhře Pražanů po úniku chladnokrevným zakončením právě Preciado a turecký trenér rychle zapisoval do notýsku jeho jméno.

Výkon Ekvádorce Angela Preciada kouče ohromil. Tempo, v jakém hrál, trenérovi Okanu Burukovi učarovalo. Údajně natolik, že se Preciado dostal na první místo v seznamu posil, které by turecký gigant chtěl v létě angažovat. A zástupci Galatasaraye nelenili. FANATIK tvrdí, že první jednání se uskutečnila po utkání na Letné.

Střídající Chytil hattrickem sestřelil Pardubice, Sparta uspěla na Slovácku. Selhal naopak Baník, dva body si nechal utéct i Jablonec

Žlutočervení kontaktovali Preciada i jeho manažera s nabídkou. „Pokud se domluvíte s mým klubem, proč ne?" zněla prý prvotní odpověď z tábora hráče. "Bylo by pro mě ctí hrát za Galatasaray," nabudila další věta vedení Galatasaraye. Teď se bude jednat s šéfy Sparty, turecký klub se pokusí nabídnout Spartě zajímavé odstupné.

Bylo zjištěno, že pokud se podaří dosáhnout dohody, nedojde k jednání o nové smlouvě s momentálně zraněným Sergem Aurierem, kterému na konci sezony vyprší kontrakt s Galatasaray. Hlavním plánem je posílit tým, zároveň se ale klub netají tím, že by hráče jako jsou Köhn a Preciado chtěl jednou prodat za velké peníze na ještě slavnější adresu.

Preciado přišel na Letnou za 2,5 milionu eur z Genku a dalšího půl milionu eur je ve hře v bonusech. Za Spartu odehrál patnáct zápasů. Zaznamenal tři branky, u dalších čtyř gólů asistoval.