Nejspeciálnější trofej, jakou jsem kdy vyhrál, zářil dojatý Klopp po zisku Ligového poháru

Nejspeciálnější trofej, jakou jsem kdy vyhrál, zářil dojatý Klopp po zisku Ligového poháru

Má za sebou velká vítězství, radoval se z celé řady trofejí. Když ale v neděli sudí ve finále Ligového poháru mezi Liverpoolem a Chelsea naposledy zadul do píšťalky, byl manažer Reds Jürgen Klopp dojatý. Bylo jasné, že ve své rozlučkové sezoně v klubu z Anfieldu, nebude balit bez trofeje. Triumf označil za nejspeciálnější, jakou kdy vyhrál. Triumfu si vážil zejména proto, že Reds k němu kvůli řadě zraněných pomohlo několik mladíků z klubové akademie. Německého kouče citoval klubový web.

Liverpool postrádal kvůli zranění deset hráčů včetně brankáře Alissona Beckera, obránce Trenta Alexandera-Arnolda či ofenzivních hvězd Muhammada Salaha, Darwina Núňeze nebo Dioga Joty. Klopp v průběhu utkání poslal do hry několik nadějí z klubové akademie. O triumfu Reds pak rozhodl v prodloužení ve 118. minutě kapitán Virgil van Dijk. Liverpoolští ovládli soutěž podesáté v historii a potvrdili pozici nejúspěšnějšího týmu.

Klopp se pak na trávníku objímal se svými svěřenci, byl dojatý a šťastný. Prožíval i děkovačku na stadionu, který se zbarvil do červené. Radostně pumpoval rukou a euforie fanoušků nebrala konce. Pohár pro vítěze pak zvedl nad hlavu právě se střelcem vítězné branky Van Dijkem. V tu chvíli musel manažerovi Liverpoolu přít okamžiky štěstí snad každý na světě.

"To, co jsme viděli, je tak výjimečné, že už to možná znovu neuvidíme. Takové věci se ve fotbale nestávají. Existuje anglická fráze, že s dětmi se nedají vyhrávat trofeje, o čemž jsem nevěděl. Za těch více než 20 let trenérské práce je tohle zkrátka ta nejspeciálnější trofej, jakou jsem kdy vyhrál. Je to naprosto mimořádné," řekl Klopp.

Neuvěřitelné finále Carabao Cupu. Další epická bezbranková remíza, o triumfu Liverpoolu rozhodl Van Dijk

Po utkání cítil vůči mužstvu velkou hrdost. "Je to ohromné. Nemá to nic společného s tím, že jsem prožil možná poslední zápas ve Wembley. Nadchlo mě, jak se každý na vítězství podílel a jak se mladíci po utkání tvářili. Můžete ve fotbale vytvořit příběhy, které nikdo nezapomene? Je to hodně těžké, protože spousta věcí se už stala. Nikdy jsem ale neslyšel o tom, že by hráči akademie nastoupili proti špičkovému týmu a stejně vyhráli," uvedl Klopp, který se v lednu rozhodl po sezoně na lavičce Liverpoolu skončit.

Ve středu čeká jeho tým osmifinále Anglického poháru proti druholigovému Southamptonu a opět bude muset řešit potíže se sestavou. "Měli jsme problémy před zápasem s Chelsea, které se během něj ještě prohloubily. Nemám ponětí, kdo bude moci ve středu nastoupit, protože jsme nechali na hřišti až do konce i hráče s problémy. Požádali jsme Harveyho (Elliotta), aby zůstal, Luchovi (Luisi Díazovi) jsme řekli, aby zůstal vepředu a nevracel se. Nevím, kdo ve středu nastoupí, ale na dnešní den nikdy nezapomenu. Pokud to tak nikdo jiný nemá, žádný problém. Pro mě to bude věčná vzpomínka," uvedl šestapadesátiletý Němec.

Liverpool v jeho rozlučkové sezoně může získat ještě tři trofeje. Vedle Evropské ligy a Anglického poháru bojuje o prvenství v Premier League, kterou vede o bod před obhájcem titulu Manchesterem City.