Sammerem vyzdvihovaný Reus už je třetí nejlepší asistent bundesligové historie, před ním jsou jen Müller a Ribéry

Sammerem vyzdvihovaný Reus už je třetí nejlepší asistent bundesligové historie, před ním jsou jen Müller a Ribéry

I když už má bývalý reprezentant našich západních sousedů Marco Reus svůj věk (na konci května mu bude pětatřicet), ve žluto-černých barvách Borussie Dortmund dokáže být pořád platný.

Když vestfálský obr ze Signal Iduna Parku před pár dny podlehl Hoffenheimu (2:3), byl to právě čtyřiatřicetiletý rychlík, který se jako asistent podepsal pod obě branky domácí družiny.

V právě probíhajícím ročníku 2023/2024 tak doposud je na čtyřech trefách a třech gólových vybídnutích. Když však přihlédnete k tomu, že se ho týkal základ pouze ve čtrnácti případech, jde o slušnou vizitku. Tím spíš, že se radoval ze vstřelené branky také v Německém poháru i Lize mistrů.

V historické tabulce nejlepších bundesligových asistentů už mu navíc patří třetí pozice, kam ho od sezony 2009/2010, kdy ještě oblékal trikot Borussie Mönchengladbach, vystřelilo již 113 gólových přihrávek.

Messi, Messi, volali fanoušci a Ronaldovi už zase ruply nervy. Obscénní gesto hvězdy rozbouřilo emoce

Před ním už jsou pouze osobnosti z konkurenčního Bayernu, a sice Franck Ribéry, jenž vydržel v Bavorsku dlouhých dvanáct let a Thomas Müller, který působí v Allianz Areně dodnes a na vyhlášené mnichovské adrese zřejmě jednou ukončí kariéru.

Pakliže by ofenzivní hvězdu Borussie nebrzdily v posledních letech zdravotní potíže, pravděpodobně by na tom byl ještě lépe. Současný kontrakt mu sice vyprší už v červnu, nicméně nějaký ten rok by v první německé lize i tak ještě přidat mohl.

"Když se podíváte na Messiho nebo Ronalda, kteří mělo málo zranění a hráli více než deset let na božské úrovni, je to skvělé a má to můj respekt. Ale to, čím si prošel Marco Reus, je životní lekcí. Nevzdávat se, ať se děje cokoliv a dál ukazovat zápal pro hru. Je vzorem," chválila na EuroFoot dortmundská legenda Matthias Sammer.

P.S.: V rozběhlé sezoně všem kraluje Leroy Sané z Bayernu, který dosud vybídl své kolegy ke skórování jedenáctkrát a je v tomto směru lepší než Florian Wirtz i Alejandro Grimaldo.