Proč jde Mbappé do Realu? Za všechno mohou Messi a Ronaldo. Chce, aby se i o něm jednou mluvilo stejně, myslí si Jinoch

Proč jde Mbappé do Realu? Za všechno mohou Messi a Ronaldo. Chce, aby se i o něm jednou mluvilo stejně, myslí si Jinoch
PODCAST

I když to vypadalo na nekonečný příběh, nejspíš se chýlí přestupová sága hvězdného útočníka Kyliana Mbappého do cíle. Pěkných pár let se řešilo, zda a kdy se Francouz přesune z PSG do Realu Madrid. Teď vše nasvědčuje tomu, že v léte po vypršení smlouvy zamává Paříži na rozloučenou a na trávníku bude pálit v barvách Bílého baletu. Rozhodl se pětadvacetiletý hráč správně a sedne mu angažmá na nové adrese? Na dané téma se rozpovídal v další epizodě podcastu Livesport Daily komentátor stanice Nova Sport Michal Jinoch.

"Zdá se, že letos v létě už se to opravdu stane a Mbappé se přesune do Realu. Ve Španělsku o něj stojí už od jeho teenagerovských let, takže to dává smysl," vypráví v úvodu podcastu Jinoch, ale vzápětí dodává: "U Mbappého nikdy nevíme. Před dvěma lety to taky už vypadalo jako hotová věc, že odejde do Realu a nakonec prodloužil smlouvu. Ale teď už to i šéf klubu i trenér potvrzují, mluví o tom, že se musí připravit na PSG bez Kyliana. Takže už si myslím, že to je definitivní a jen se čeká, kdy Fabrizio řekne Here we go!"

Mbappého do Realu žene jednak to, že mu v dětství fandil, ale zároveň i obrovská motivace po sportovních úspěších, které v PSG zažil jen v omezené míře: "Určitě ho těší, že bude hrát za klub, který má v srdci. Ale hlavní motivací je sportovní úspěch. Chyběly mu velké trofeje, hlavně ty z Ligy mistrů. Po tom teď půjde a v hlavě bude nastavený tak, že chce, aby se o něm jednou mluvilo podobně, jako se teď mluví o Messim nebo Ronaldovi," je přesvědčený Jinoch.

VŠECH 203 DOSAVADNÍCH EPIZOD LIVESPORT DAILY JE K POSLECHU ZDE

"Máme se v příští sezoně u Realu na co těšit, podle jmen to bude opravdu skvělý tým. Víme samozřejmě už z předchozí zkušenosti, že co vypadá dobře na papíře, nemusí fungovat na hřišti. Ale tohle není velká přestavba, přijde Mbappé, možná Davies, ale hlavní je, že se dostanou do mužstva, které už teď funguje. Jsem zvědavý, jestli to bude s Mbappém šlapat hned od začátku, přece jenom asi budou muset trochu změnit styl. Ale věřím, že by mohl zářit opravdu hned od prvních zápasů," uzavírá Michal Jinoch.

 

Dál jsme v středeční epizodě Livesport Daily řešili:

Zapadne Mbappé do Realu i osobnostně a ukočíruje ho trenér Ancelotti?

Proč si prakticky žádný jiný klub Mbappého nemohl dovolit?

Jak bude vypadat nová éra PSG?

Všechny díly Livesport Daily najdete také na oblíbených podcastových platformách – SpotifyApple Podcasts a Google Podcasts.

Opotřebovaný Casemiro se chystá na rozchod s Manchesterem United. Expert moc nevěří tomu, že kritika hráče nakopne