Slovan Velvary má posilu ze zámoří. Je to dříč, bude patřit k nejlepším, věří šéf klubu

Slovan Velvary má posilu ze zámoří. Je to dříč, bude patřit k nejlepším, věří šéf klubu

Vyměnili trenéra a řádně promíchali kádr, ambice jsou ale dál stejné. První tým B skupiny ČFL Slovan Velvary krátce před startem jarní části třetí ligy odtajnil i další posily, s kterými může počítat nový kouč Vasil Boev pro mistrovské zápasy. Nováčkem je záložník z amerického Michiganu Maxwell Thomas Keenan. Staronovou tváří ve velvarském dresu je pak Jakub Šimkovský, jenž se vrací z Neratovic.

Posila za zámoří je nečekaným nováčkem ve středočeském týmu. "Je to takový obrácený americký sen. Když se Thomas nedostal v Americe ani do druhé ligy, rozhodl se zkusit štěstí jinde," prozrazuje šéf velvarského klubu David Vedral.

Na dotaz, zda hráče pojí s Českem nějaké rodinné vazby, reaguje negativně. "Kdepak. Jen si prostě s tátou řekli, že zkusí štěstí jinde. Asi zapíchli špendlík do mapy a našli Velvary, které jsou první ve třetí lize," směje se majitel klubu.

Námluvy byly jednoduché. Hráč dostal šanci v klubu na dva týdny trénovat a řekl si o místo v kádru. "Vypadá to, že může být jedním z našich nejlepších hráčů. Na pravé straně může hrát prakticky kdekoliv," pochvaluje si posilu Vedral.

"Je to slušný kluk a také neskutečný dříč. Myslím, že se může posunout i do vyšších soutěží," tuší šéf Slovanu Velvary s tím, že se nováček předvede už 2. března v domácím mistrovském utkání proti Liberci B. "Připravení jsou i další noví hráči jako Šimkovský, Nathan a také se povedlo udržet Žezulku."

Novým sportovním manažerem klubu se pak stal Vasil Knor.