Rozhodnuto: Sparta se v semifinále poháru představí v Opavě, vítěz dohrávky přivítá Zlín

Rozhodnuto: Sparta se v semifinále poháru představí v Opavě, vítěz dohrávky přivítá Zlín

Lídr FORTUNA:LIGY pražská Sparta se v semifinále domácího poháru představí na stadionu jediného zbylého zástupce z nižší soutěže - druholigové Opavy. Vítěz odloženého čtvrtfinálového zápasu mezi Jabloncem a Plzní přivítá Zlín. Rozhodl o tom páteční los v sídle FAČR na pražském Strahově.

Úředním hracím termínem semifinále mezi Opavou a Spartou je středa 3. dubna. Druhé utkání se uskuteční jindy, neboť o den dříve je na programu dohrávaný zápas mezi Jabloncem a Plzní, který v úterý znemožnila hustá mlha.

Sparta se může dostat do čtvrtého finále domácího poháru za posledních pět ročníků. V tom aktuálním už přešla přes druholigovou Líšeň po výhře 1:0. Následně zvládl tým kouče Briana Priskeho dvě pražská derby. V listopadu nejprve Letenští poslali ze Bohemians po výsledku 2:1 a sve středu pak vyhráli ve vršovickém Edenu nad Slavií 3:2 po prodloužení.

Sparťanský A-tým s Opavou se naposledy utkaly předloni v létě v přípravě, kdy favorit zvítězil 3:0. V poháru na sebe narazí poprvé od listopadu 2018, kdy Pražané v osmifinále po bezbrankové remíze postoupili až po penaltovém rozstřelu. Ve stejné fázi v sezoně 2003/04 Sparta doma porazila Opavu 2:0. V lize se týmy naposledy utkaly před třemi lety, kdy Letenští doma zvítězili 4:2. Slezané Pražany neporazili od března 1999.

"Chtěli jsme hrát doma, opět nám to nevyšlo. I do Opavy pojedeme s respektem a pokorou, nic nepodceníme a budeme chtít postoupit dál. K utkání přistoupíme se stoprocentní koncentrací, víme, jaká tam bývá atmosféra," řekl sportovní manažer A-týmu Sparty Tomáš Sivok.

"Postup do semifinále poháru je pro nás velký úspěch a taková třešnička na dortu pro hráče i fanoušky. O evropských pohárech určitě nemluvíme, pořád jsme největší outsider. Nechtěl jsem, abychom jeli na Spartu, to se povedlo. Samozřejmě Sparta je obrovský favorit. Jsem rád i kvůli fanouškům, že tým s takovou momentální formou k nám přijede a že vyprodáme stadion," uvedl místopředseda opavského klubu a bývalý hráč Slavie Martin Latka.

Zlín si na soupeře sice musí počkat, přesto byl na pátečním losu osobně přítomen generální manažer klubu Zdeněk Grygera. „V lize jsme sice dole, ale jsme rádi, že jsme došli až do semifinále. V poháru už jsme jednou uspěli. Bylo to krásné, když jsme to v roce 2017 vyhráli. I teď chceme jít dál a být úspěšní. Počkáme si, jak to mezi Jabloncem a Plzní dopadne. Připravovat se budeme na oba soupeře,“ prohlásil.