Unikát v Ústí nad Labem. Na fotbal se chodí zdarma, po utkání lze zaplatit výstupné

Unikát v Ústí nad Labem. Na fotbal se chodí zdarma, po utkání lze zaplatit výstupné

Fronty na lístky před zápasem? Ani náhodou. Na třetiligové domácí zápasy týmu Viagem Ústí nad Labem se chodí od jara zdarma. Když ale fanoušci budou spokojení s tím, jak představení hráčů severočeského klubu vypadalo, dostanou šanci Viagemu přispět. Klub totiž připravil novinku v podobě takzvaného výstupného.

"Budete spokojeni s hrou našeho “A” týmu? Budete spokojeni se službami během utkání? Ocenit nejen hráče, ale i všechny, kdo zápas připravují můžete až při odchodu po zápase. U východu bude možnost přispět jakoukoliv částkou ať už hotově či převodem díky QR kódu," komentoval novinku ústecký klub na svých webových stránkách.

"Veškeré tyto peníze půjdou do nadace Vykopej.se, která má za cíl přivést ke sportu děti, které jsou sociálně slabší a nemohou si dovolit sportovat," lákal klub fanoušky na páteční třetiligový zápas ČFL proti rezervě Jablonce. Ústecký klub od zimy najel na fungování v profesionálním režimu, skončil duel na Městském stadionu nerozhodně 1:1. "Kousali jsme, ale víc než jeden gól jsme nedokázali dát," mrzelo po utkání Aloise Hyčku, zkušeného hráče domácích.

Zatím není jasné, jak velké "výstupné" klub inkasoval. Trenér i hráči ale byli pochopitelně po závěrečném hvizdu zklamaní z toho, že tým nedosáhl na tři body. Na utkání našlo cestu 1116 fanoušků. Ústí bude hrát v jarní části soutěže doma ještě deset zápasů. Ten další hned v pátek 8. března od šesti hodin večer proti rezervě Mladé Boleslavi.