Pořád jsme v boji o titul. Budeme se prát až do konce, slíbil po čistém kontu z Letné sešívaný Staněk

Pořád jsme v boji o titul. Budeme se prát až do konce, slíbil po čistém kontu z Letné sešívaný Staněk
OBSAHUJE OHLASY

Zranění ho brzdila, už se ale dočkal. Gólman Jindřich Staněk konečně naskočil v soutěžním utkání do branky Slavie. A hned nastoupil k ostře sledovanému ligovému derby pražských "S" na půdě Sparty. Udržel čisté konto, moc velkých šancí mistrovský tým ale neměl. „Pro nás je důležité, že jsme na dostřel. Pořád je to o dvou zápasech. Musíme se soustředit na sebe, abychom získávali plný počet bodů. Jakmile Sparta zaváhá, musíme být nachystaní to potvrdit. Stále věříme, že v boji o titul jsme. Budeme bojovat až do konce," hlásil po remíze 0:0.

V pondělí se zapojil po zranění do tréninku a s trenéry a lékaři testoval, co jeho lýtko vydrží. Verdikt byl přáznivý, mohl trénovat v plné intenzitě. A pak už jen čekal na to, zda a kdy mu dá trenérský tým Jindřicha Trpišovského šanci. "Já jim jen řekl, že jsem připravený," vykládal po utkání na Letné Staněk.

Kdyby se na Letné hrála podobně ofenzivní partie, nejspíš by to byla zkoušeka ohněm. Nakonec ale tolik práce neměl. „Očekávali jsme, že zápas bude víc o útočných akcích. Po středě toho oba týmy ale měly dost. Nakonec to bylo takhle. I když s tím úplně spokojení nejsme, tak je remíza spravedlivá,“ připustil.

Remíza na Spartě? Spokojení s bodem nejsme. Musíme všechny zápasy vyhrát a hrát na vítězství, velí Trpišovský

Staněk litoval, stejně jako všichni v Edenu, že tým nedotáhl do zdárného konce předchozí pohárové měření sil. „Podali jsme ve středu dobrý výkon, je škoda, že jsme ztratili dvougólové vedení. Museli jsme se hned přenastavit na ligový zápas. Ve středu tam nějaké zklamání bylo, ale museli jsme se hned ve čtvrtek začít soustředit na další derby. Samozřejmě jsme chtěli navázat na bojovnost, presink, celý tým předvedl výborný výkon do obrany," neskrýval český reprezentant.

Nakonec sešívaní na Letné brali bod a jsou prvním týmem, který obral v této sezoně Spartu na domácím hřišti. Jenže vicemistr má dál čtyřbodové manko na lídra ligy. Staněk je hlavně rád, že ztráta nenarostla. „Pro nás je důležité, že jsme na dostřel. Pořád je to o dvou zápasech. Musíme se soustředit na sebe, abychom získávali plný počet bodů. Jakmile Sparta zaváhá, tak musíme být nachystaní to potvrdit. Stále věříme, že v boji o titul jsme. Budeme bojovat až do konce,“ slíbil.

foto: © Profimedia

Sám se během derby dostal ve druhé půli pod tlak napadajících hráčů Sparty. Staňkovi to ale nedělalo problém. „Nebál jsem se. Ve druhé půli Sparta změnila presink, protože se nám v prvním poločase dařilo rozehrávat. Tam jsme to přecházeli velice dobře. Pro mě osobně to bylo celkem náročné, je to jiný styl hry, byl to první zápas. Kluci odvedli skvělou práci, pořád se mi nabízeli, bylo to v pohodě," pochvaloval si.

Přiznal, že před utkáním byl zdravě nervozní. To ale považuje za dobrou věc. „Nebudu lhát, tu zdravou nervozitu jsem měl. První zápas v novém klubu, hned ten největší, co může být. Pak jsem se snažil nastavit jako na každý zápas, co jsem chytal. Snažil jsem se být v balancu, abych nebyl moc přemotivovaný a byl připravený na každou situaci," dodal bývalý gólman Viktorie Plzeň.

Defenzivní pojetí hry Slavie zaskočilo Priskeho. Soupeř nám tím vyjádřil respekt, myslí si kouč Sparty