Pravděpodobnost obhajoby ligového titulu v podání Sparty je nyní 74,5 %, tvrdí datový analytik

Pravděpodobnost obhajoby ligového titulu v podání Sparty je nyní 74,5 %, tvrdí datový analytik
PODCAST

Česky fanoušek dostal minulý týden hned dvojitou nálož největšího tuzemského utkání. Ve středu a v neděli se totiž odehrálo v pořadí 309. a 310. pražské derby mezi Spartou a Slavií. Dva zápasy, které mohou být pro další vývoj letošní sezony určující, jsme v dnešním vydání podcastu Livesport Daily probrali s Tomášem Daníčkem, autorem článků a analýz pro Football Club a majitelem populárního účtu Czech Football.

VŠECH DOSAVADNÍCH 206 EPIZOD PODCASTU LIVESPORT DAILY JE K DISPOZICI ZDE.

Sparta nejprve ve středu vyřadila Slavii ve čtvrtfinále MOL Cupu po obratu z 0:2 na 3:2. Včera se pak oba úhlavní rivalové v rámci ligového klání rozešli smírně, když byli na Letné diváci svědky bezgólové remízy. Lépe tak z oboustranně důležité prověrky vyšla Sparta, která si udržela na čele tabulky čtyřbodový náskok.

"Podle našeho modelu, který bere v úvahu zbývající soupeře do konce základní části i následnou nadstavbu, je nyní pravděpodobnost obhajoby ligového titulu v podání Sparty 74,5 %. Slavii čeká venku ještě Plzeň a Slovácko a může ji v tuhle chvíli hodně mrzet zejména nedávná ztráta bodů se Zlínem," říká Tomáš Daníček.

V dnešní epizodě podcastu Livesport Daily jsme také řešili:

Taktické šachy Priske vs. Trpišovský.

Atmosféru a emoce kolem ligového derby.

Výhled do zbytku sezony.

Nový díl Livesport Daily najdete na i dalších oblíbených podcastových platformách – Apple Podcasts a Google Podcasts