Trenér Realu Sociedad sní o postupu přes PSG. Nevidím důvod, proč tomu nevěřit, řekl

Trenér Realu Sociedad Imanol Alguacil v pondělí prohlásil, že před odvetou osmifinále Ligy mistrů proti PSG sní o magické noci. Jeho tým v domácím zápase totiž potřebuje smazat dvoubrankové manko z Paříže. Pokud by se to celku ze San Sebastianu povedlo postoupil by mezi nejlepší evropskou osmičku po 41 letech.

V Parku Princů baskický celek držel s favoritem krok do 58. minuty, kdy skóre otevřel Kylian Mbappé. O necelou čtvrthodinu později zvýšil na 2:0 pro PSG jednadvacetiletý útočník Bradley Barcola, jenž se v pohárové Evropě prosadil poprvé v kariéře.

“PSG má jeden z nejlepších týmů v Evropě a patří k favoritům celé Ligy mistrů. My jsme jim ale hodinu byli vyrovnaným soupeřem. Záleželo na detailech, které zápas překlopily na stranu soupeře,” zmínil s nadějí v hlase trenér Alguacil.

Proti jeho týmu ale hraje negativní bilance z posledních zápasů. Real Sociedad vyhrál jediný z posledních devíti duelů a vstřelil v nich pouze šest branek. V La Lize se tak propadl na sedmé místo a v Copa del Rey vypadl v semifinále s Mallorcou.

Zdroj: Real Sociedad

"Víme, že to bude těžké, ale nepochybujte o tom, že já i hráči do toho půjdeme naplno," řekl někdejší pravý bek na tiskové konferenci před úterním odvetným zápasem.

Semifinalisté evropského poháru z roku 1983 v novodobé Lize mistrů nevyhráli ani jeden zápas ve vyřazovací fázi. Při svém doposud jediném postupu ze skupiny v sezoně 2003/2004 podlehli Lyonu dvakrát 0:1. Po dvaceti letech se pokusí zaskočit jiného francouzského soupeře.

"Samozřejmě si myslím, že to můžeme dokázat. Musíme ale udělat téměř vše správně, protože proti nám stojí velký tým. Když vše půjde správným směrem můžeme snít o magické noci, v níž vyřadíme PSG," řekl Alguacil.

TREST ZA ODCHOD, NEBO PŘÍPRAVA NA LÉTO? PSG ODSTAVUJE MBAPPÉHO, ENRIQUE HO STÁHL UŽ V POLOČASE