Semafor F:NL: Zklamání ambiciózního Vyškova, dobrá práce béčka Sparty a "ligový“ souboj na Dukle!

Semafor F:NL: Zklamání ambiciózního Vyškova, dobrá práce béčka Sparty a "ligový“ souboj na Dukle!
LIGOVÝ SEMAFOR

Po extrémně dlouhé zimní pauze se konečně vrátila také druhá nejvyšší domácí soutěž. Přinesla spoustu zajímavých výsledků i událostí. My – jako již tradičně – vybíráme tři. Jak veselé, tak i ty méně příjemné.

Červená – zakopnutí Vyškova

Před Vyškovem stála před jarem velká očekávání. Kádr se sice proměnil a bylo pochopitelné, že souhra nových hráčů bude nějakou chvíli drhnout, nicméně zakopnutí 0:1 v Kroměříži se moc nečekalo.

Hanácká Slavia sice pod novým trenérem Martinem Ondou zamkla obranu už na podzim, nicméně kvalita Vyškova měla být větší.

Nestalo se. Ne snad proto, že by domácí měli herní převahu. S tím Vyškov problém neměl. Držel balón a obraz hry byl takový, jak se předpokládalo. Problémem byla finální fáze, ve které si MFK podle jeho trenéra Jana Kameníka nevytvořilo téměř nic.

„Nedokázali jsme si vytvořit předfinální či finální fázi, abychom s míčem vyvinuli tlak na soupeře. Dělali jsme celou řadu chyb a za mě jsme hledali spíše složitější rozhodnutí,” komentoval výkon Kameník pro klubový web.

Vyškov tím plynule navázal na přípravu, kde bylo střílení branek také velkým problémem. V osmi zápasech jich Kameníkův soubor vstřelil jen sedm.

Foto: MFK Vyškov

Oranžová – super fotbal, ale hořely obrany

Souboj pražské Dukly a brněnské Zbrojovky, jenž dopadl smírem 3:3? Parádní utkání na začátek jarní fáze, které splnilo očekávání. 

Fanoušci se museli bavit, trenéři o něco méně. Zvlášť ten brněnský, jelikož jeho tým třikrát vedl, ale třikrát o vedení přišel. 

„Je to obrovská škoda, třikrát jsme vedli, a přesto jsme nezvítězili. Hlavně druhý a třetí gól pramenily z jednoduchých ztrát, jednoduché přihrávky uprostřed, kterou bychom nic nezískali. Jenom proto, že zahrajeme nepřesně a Dukla skvěle dohraje brejk, si neodvážíme tři body, po kterých jsme sahali,“ řekl po utkání Tomáš Polách.

Mimo to bylo zajímavé sledovat, jak velký vliv měly na zápas někdejší ligové persony. Za Brno se gólově prosadil Roman Potočný, branku zapsal také někdejší talent Slavie Denis Alijagič. V dresu Dukly se to ligisty jen hemžilo. Pavel Moulis, který srovnal na 1:1, Tomáš Vondrášek, Jakub Hora nebo Muris Mešanovič, jenž se při svém debutu prosadil hned dvakrát.

Foto: FC Zbrojovka Brno

Zelená – béčko Sparty vystrčilo růžky

Béčko Sparty zakončilo podzimní část parádně. Pod vedením Tima Sparva, který přebral tým po sérii neúspěšných výsledků, dvakrát vyhrál.

Luboši Loučkovi, jenž se v zimě stal právoplatným trenérem rezervy, tak připravil dobrou půdu. Týmu se lépe dýchalo a do jara mohl jít s menším stresem, byť byl stále na sestupových pozicích.

Z těch ale v neděli odskočil. Ve veledůležitém zápase s posledním Prostějovem předvedl spolehlivý výkon a soupeři nedal šanci. Výsledek 4:0 je všeříkající. 

Hotovo bylo víceméně po čtvrt hodině, jelikož v té době byl díky dvěma gólům Michala Ševčíka stav 2:0. Zápas pak v poslední pětiminutovce dokonala dvojice Daniel Michl a Lukáš Penxa.

Sparta se tak posunula na dvanácté místo, nicméně náskok na sestupové příčky je jen tříbodový. „Odrazový můstek je teď o něco lepší. Výhra na začátek byla pro nás moc důležitá,“ komentoval pro klubový web Loučka.

Foto: AC Sparta Praha