Hrobař Zbrojovky! Fanoušci protestovali proti majiteli brněnského klubu. Nepříjemné, ale náš výkon byl slabý, přiznal Texl

Hrobař Zbrojovky! Fanoušci protestovali proti majiteli brněnského klubu. Nepříjemné, ale náš výkon byl slabý, přiznal Texl

Jedna nepříjemnost za druhou se valí na druholigovou Zbrojovku Brnu. Tým vedený Tomášem Poláchem místo útoku na nejvyšší příčky tabulky na jaře zatím ani jednou nevyhrál. Dosavadní duely proměnil jen ve dva body za nerozhodné výsledky (3:3 na Dukle a 0:0 s Táborskem). A co víc, od klubu se odvracejí skalní fandové, kteří protestují proti majiteli klubu Bartoňkovi. Na zápas s Táborskem přišli v černém a před stadionem udělali pietní místo s tím, že současný majitel je hrobařem brněnského klubu.

Brněnští fanoušci by rádi viděli Zbrojovku, když ne mezi elitou, tak na postupové příčce ve druhé nejvyšší soutěži. Jenže, i když se celky z nejvyšších pozic ve FORTUNA: NÁRODNÍ LIZE klopýtají, Brno marně čeká na vytoužené nastartování. Dvě letošní remízy nepotěšili hráče, trenéry i fanoušky. Jádro skalních fandů Zbrojovky během posledního duelu také protestovalo proti současnému vedení klubu. Duel se tak hrál v pořádně napjaté atmosféře.

Informace o tom, že se protesty chystají letěla celým městem a trenéři Zbrojovky na situaci chystali hráče. "Nepřísluší mi to hodnotit. My jsme tady od trénování hráčů, abychom hráli dobrý fotbal. Mrzí nás to. Tým, co hraje doma, tak si přeje, aby mu lidi fandili," konstatoval nejprve po utkání trenér Tomáš Polách. "Je to nepříjemné, ale nesehrálo to velkou roli, s hráči jsme o tom mluvili," domnívá se, že na konečný výsledek neměl postoj fanoušků vliv.

Trenérovi spáš vadilo, jak se prezentoval jeho tým. "Byli jsme extrémně nepřesní, bylo tam nesmyslné řešení situací. Chyběl větší pohyb, větší nabídka, reakce po ztrátě míče," chrlil ze sebe negativa Polách na klubovém webu.

foto: © FC Zbrojovka Brno

Dobře ví, že jeho tým mohl umazat ze ztráty na nejlepší. Jenže se to nepovedlo. "Musíme koukat na sebe. Máme ze dvou zápasů dva body, chtěli jsme více," přiznal kouč. "Jsem zklamaný z toho, že kluci, co hráli dobře v přípravě, tak v mistrácích to od nich vypadá jinak. Ty výkony nejsou takové," posteskl si.

Ztráta bodů i atmosféra mrzela střídajícího Jiřího Texla. "Náš výkon byl slabý," přiznal nejprve s tím, že na Zbrojovku se každý soupeř vyhecuje a duel bere jako ten nejdůležitější v sezoně," doplnil s tím, že Brno nemá momentálně takový tým, aby všechny soupeře přehrál. "Mrzí každá ztráta, někdy se i získaný bod musí vzít. Tým je dobrý a musíme se sehrát. Snad až bude lepší počasí a bude lepší tráva, tak nám to pomůže v kombinaci a budeme lepší," uvedl na klubovém webu.