Látal: Přijede k nám velká kvalita. Plzeň hraje těžké zápasy v evropských pohárech, je ostřílená

Látal: Přijede k nám velká kvalita. Plzeň hraje těžké zápasy v evropských pohárech, je ostřílená

Plzeň jako jediný český tým prošla v pohárech do čtvrtfinále, když udolala po penaltovém rozstřelu Servette Ženeva. Viktorii se daří i v lize, v níž zvítězila pětkrát po sobě a minule rozdrtila Spartu. I Jablonec ale má na jaře slušnou formu. Z posledních čtyř kol získal osm bodů a posunul se na desáté místo.

Oba celky se na severu Čech utkají i ve čtvrtfinále poháru, které bylo kvůli mlze z konce února odloženo na začátek dubna. Ligové utkání započne v neděli od tří hodin za dohledu sudího Pechance. Na čarách mu budou pomáhat Pečenka a Kotalík, u videa pak bude Adámková.

„Přijede k nám velká kvalita. Plzeň hraje těžké zápasy v evropských pohárech, je ostřílená. Myslím si, že je jedním z týmů s aktuálně nejlepší formou. Mají za sebou důležité zápasy se Spartou a Servette a fyzicky se s tím dokázali vypořádat velmi dobře. Mají takový kádr, že se vůbec nedíváme na to, že by měli něco v nohách. Dá se čekat zajímavý zápas,“ prohlásil před zápasem kouč Severočechů Radoslav Látal.

Plzeň má ve svých řadách prozatímního lídra ligových střelců Šulce, který by svou sbírku čtrnácti přesných zásahů mohl rozšířit. Viktoria minule v lize v Jablonci zvítězila, ale předtím tam 2x po sobě nevyhrála. Jablonec se bude muset mít na pozoru před ofenzivní silou soupeře, který má s 59 góly nejlepší útok v tomto ročníku české nejvyšší soutěže.

„Čeká nás náročné utkání, protože Jablonec se na jaře zvedl. Už na konci podzimu předváděl velmi dobré výkony a teď na to navazuje. Začal dávat hodně gólů, dal tři branky Slavii, pak v tom pokračoval. Teď vyhrál 1:0 na Slovácku. Musíme být velmi obezřetní, ale jako vždy chceme vyhrát. Musíme po čtvrtečním zápase rychle zregenerovat, připravit se na to a věřím, že budeme úspěšní,“ nechal se slyšet asistent trenéra Plzně Jan Trousil.

Předpokládané sestavy:

Jablonec: Hanuš - Štěpánek, F. Souček, Tekijaški, D. Souček - Kratochvíl, Nebyla - Černák, Hollý, Čanturišvili - Drchal.

Plzeň: Jedlička - Hranáč, Hejda, Dweh - Kopic, Kalvach, Červ, Souaré - Šulc, Mosquera - Chorý.

Foto: FC Viktoria Plzeň