Trenér Vyškova zuřil. Nejhorší poločas pod mým vedením v klubu. Tohle úspěch přinést nemůže, nešetřil svůj tým

Trenér Vyškova zuřil. Nejhorší poločas pod mým vedením v klubu. Tohle úspěch přinést nemůže, nešetřil svůj tým

Nespokojenost a zklamání byly znát z každého slova, které vyslovil. Trenér Vyškova Jan Kameník svůj tým po prohře 0:1 na půdě rezervy Sigmy Olomouc nešetřil a chrlil ze sebe ostrou kritiku jako kulomet. "Pokud chceme hrát takhle dál, úspěch nám to přinést nemůže," měl jasno trenér poražených. Vyškov přišel nejen o body, ale nakonec i o první příčku tabulky. Ta nyní patří pražské Dukle, svěřenci trenéra Kameníka jsou o dva body zpět. Třetí Táborsko zaostává za Vyškovem o čtyři body.

Byl ostrý jako břitva, nikoho nešetřil. Trenér Vyškova neskrýval po prohře s rezervou Sigmy Olomouc obrovské rozčarování. "Hodnocení je velmi jednoduché. Soupeř vstřelil branku, my jsme ji nevstřelili. První poločas hodnotit nelze. To byl nejhorší poločas pod mým vedením v rámci Vyškova. Nesplňoval ani jedno kritérium ve věcech, které jsme si řekli a nastavili," uvedl kouč.

"Vstup do druhé půle byl živější. Bohužel naše akce končily někde kolem pokutového území. Možná jsme měli nějaký závar nebo pološanci, ale nebyli jsme schopní si vypracovat nic. Z toho důvodu jsme nevstřelili branku a prohráli," pokračoval v kritice.

Kameníkovi je jasné, že pokud by to takhle mělo jít dál, postupové choutky Vyškova nedojdou k naplnění. "Pokud tímhle způsobem budeme pokračovat dál, úspěch nám to přinést nemůže. To je jednoduché. Je důležité, aby si hráči i my všichni uvědomili, o co tady hrajeme. Jestli budou výkony vypadat takto dál, tak nám to úspěch přinést nemůže," chrlil ze sebe.

Novináře po duelu zajímalo, co ve výkonu svého týmu postrádal nejvíce. Seznam nedostatků byl pořádně dlouhý. "Potřebujeme body, ke kterým vede nějaká cesta, kteoru jsme zatím nenalezli. Náznakem jsme ji naznačili v posledních sedmi minutách, kdy jsme dokázali vstřelit dvě branky a utkání alespoň zremizovat. Potřebujeme, aby se hráči vydali ze všech sil. Potřebujeme z hráčů dostat emoce, více individuálních kvalitních výkonů, víc běhání i rychlejší hru. Celá řada našich hráčů hru zpomalovala. Nejsou schopní dát míč rychle od nohy. Soupeř hrál naopak velmi rychle, důrazně a běhal, což proti nám stačilo," uvedl Kameník.

Další dotaz směřoval k tomu, zda se necítí v ohrožení. "V klubu je nespokojenost s výsledky, to je jednoznačné. Jsme v komunikaci s vedením v cizině i tím českým, snažíme se tomu pomoci. Dáváme dohromady věci, aby nám to pomohlo," konstatoval kouč.

Zároveň novinářům vysvětlil, proč už jedenáct minut před půlí sáhl ke dvěma střídáním. ""Byla tam nedostatečná výkonnost. Od těch hráčů očekáváme daleko více. Naší hře nic nepřinášeli, nebo hodně málo. Pokud chceme hrát o nejvyšší příčky, tak na hráče musíme mít také nejvyšší nároky. Na střídání bylo více hráčů, tak jsme se rozhodli výkon oživit. Ale k tomu finále to bohužel nevedlo," dodal.