Remízovou sérii Pařížanů pomohl zlomit hattrick Mbappého, tým PSG si pořádně zastřílel

Fotbalisté PSG po třech remízách v řadě, což byla nejdelší série Pařížanů bez vítězství od jara 2022, zabrali a ve 26. kole Ligue 1 zvítězili v Montpellieru 6:2. Hosté měli zápas dobře rozehraný, jelikož je v úvodních 22 minutách poslal gólem a asistencí do pohodlného vedení Kylian Mbappé. Druhá část úvodního dějství se však favoritovi nepovedla a do kabin se odcházelo za vyrovnaného stavu, po změně stran ale hosté nenechali nic náhodě a čtyřmi brankami strhli výhru na svou stranu. Mbappé zaznamenal hattrick.

O úvodní slovo se přihlásil Montpellier v deváté minutě utkání. Léo Leroy si navedl míč na hranici šestnáctky, jeho střelu k levé tyči si však Gianluigi Donnarumma pohlídal. Na druhé straně předvedl o pět minut později Vitinha krásnou individuální akci a technickým obstřelem z dálky nedal brankáři šanci. Zhruba v polovině první půle si zpracoval na levé straně vápna míč Kylian Mbappé a z úhlu zvýšil vedení červenomodrých. Kontaktní branku dokázal tým z jihu Francie vstřelit ve 30. minutě, kdy skákavý balon doklepl svou hlavičkou Arnaud Nordin. Domácí dostali v poslední minutě prvního poločasu výhodu penalty a Savanier ji zkušeně proměnil ranou do levé šibenice.

Kanonýr Mbappé zajistil hostům skvělý start druhého poločasu. V 50. minutě po rychlé kličce vyzkoušel technický obstřel, který se od břevna odrazil do branky. Netrvalo to ani tři minuty a Dimitry Bertaud lovil znovu míč ze sítě. Tentokrát vyprodukoval ze své kopačky ránu Kang-In Lee, jehož projektil byl přesný. V 63. minutě dovršil Mbappé hattrick, když ho šestnáctce našel Vitinha a jeho rychlá střela skončila u levé tyče. Domácí dostali výhodu penalty již po druhé v zápase, ale tentokrát byl verdikt sudího odvolán. Tečku za skvělým výkonem mistra ligy přidal Nuno Mendes střelou na přední tyč minutu před koncem základní hrací doby.

Francouzská liga - 26. kolo:
Brest - Lille 1:1 (80. Stariano - 67. David),
Clermont - Le Havre 2:1 (12. a 45.+4 z pen Cham - 45.+1 Ayew),
Monako - Lorient 2:2 (27. vlastní Mendy, 60. Fofana - 1. vlastní Singo, 90.+4 Bakayoko),
Remeš - Mety 2:1 (3. Diakite, 79. Itó - 15. Atta),
Rennes - Marseille 2:0 (21. Terrier, 78. Bourigeaud z pen.),
Montpellier - Paris St. Germain 2:6 (30. Nordin, 45.+1 Savanier - 22., 50. a 63. Mbappé, 14. Vitinha, 53. I Kang-in, 89. Mendes).