Acerbi a Jesus si vše vyříkali, zadák Interu musel přesto zpět do Milána a Itálie povolala Manciniho

Acerbi a Jesus si vše vyříkali, zadák Interu musel přesto zpět do Milána a Itálie povolala Manciniho

Obránce Interu Milán Francesco Acerbi byl vyřazen ze srazu italské reprezentace kvůli obvinění, že v nedělním ligovém zápase s Neapolí rasisticky urazil soupeře Juana Jesuse. Acerbi se připojil k národnímu týmu v Římě, do USA k přípravným zápasům s Venezuelou a Ekvádorem ale místo něho odletí dodatečně povolaný Gianluca Mancini.

Jesus si v nedělním zápase na Acerbiho stěžoval u rozhodčího a podle televizních záběrů mu říkal, že ho soupeř rasisticky urazil. Ukazoval si při tom na logo na rukávu "Keep Racism Out". Po zápase ale rasismus přímo nepotvrdil a oba soupeři se po závěrečném hvizdu dokonce objali.

"Co se stane na hřišti, to tam i zůstane. Acerbi se omluvil, trochu to se svými slovy přestřelil," řekl Brazilec pro streemovací platformu DAZN. "Navíc jsme dospělí, vyřešíme si to sami. Omluvil se, šli jsme dál, a když rozhodčí pískl, všechno tam skončilo. Je to v pořádku," dodal.

Posilování kádru se v létě ani slavný Juventus nevyhne. O které tváře má mít turínský obr zájem?

Italská fotbalová federace (FIGC) se nicméně rozhodla Acerbiho s ohledem na vnitřní předpisy vyřadit z kádru. Podle oficiálního vyjádření FIGC hráč předložil svoji verzi trenérovi Lucianu Spallettimu a reprezentačním kolegům. "Rozhodli jsme se vynechat Acerbiho z týmu na příští dva přípravné zápasy v USA, abychom zajistili potřebný klid národnímu týmu i hráči, který se vrátí do klubu," uvedl FIGC.

Zatím není jasné, zda FIGC zahájí vyšetřování. Záležet bude i na tom, co o incidentu uvedl v oficiálním zápase rozhodčí, jenž na hřišti Acerbiho nijak nepotrestal. V případě rasismu hráči hrozí stop nejméně na deset zápasů.

Soupeř Plzně měl nečekané volno. Zápas odložila nešťastná událost