Generální manažer Fiorentiny Barone dva dny po srdeční zástavě zemřel, týmu ožívají vzpomínky na Astoriho

Generální manažer Fiorentiny Barone dva dny po srdeční zástavě zemřel, týmu ožívají vzpomínky na Astoriho

Pouhý den před svými osmapadesátými narozeninami zemřel generální manažer Fiorentiny Joe Barone. Ten zkolaboval pár hodin před duelem fialek na půdě Atalanty. Stalo se tak navíc jen pár dní po čtvrtém výročí tragického úmrtí bývalého kapitána týmu z Florencie Davide Astoriho.

"S hlubokým zármutkem a nesmírným smutkem Fiorentina potvrzuje ztrátu jednoho ze svých představitelů, osobnosti, která ovlivnila nedávnou historii klubu a na kterou nikdy nezapomeneme," uvedla v oficiálním prohlášení vedení klubu.

Barone zkolaboval v neděli v hotelu v Bergamu, když se připravoval na cestu s týmem na stadion Gewiss. Zemřel dnes, jen den před svými osmapadesátými narozeninami.


Zdroj: ACF Fiorentina

Na Apeninském poloostrově a především ve Florencii se hovoří, že by měl být po Baronem pojmenován Viola Park, tedy hřiště juniorského týmu Violy.

Tragická událost se odehrála jen pár dní po čtvrtém výročí náhlého úmrtí kapitána Davide Astoriho, který zkolaboval taktéž pár desítek minut před zápasem italské Serie A.

Barone tehdy ještě ve funkci generálního manažera nebyl, v klubu ale už tehdy působili Cristiano Biraghi, Luca Ranieri, Nikola Milenkovič a Riccardo Sottil.

Pro Fiorentinu, která ve zbývajících měsících ročníku 2023/24 odehraje ještě deset ligových duelů a minimálně semifinále Coppy Italia a čtvrtfinále Evropské konferenční ligy, to tak rozhodně nebude vůbec snadné.

Soupeř Plzně měl nečekané volno. Zápas odložila nešťastná událost