Skvělý start do exotického angažmá. Šilhavý v premiéře na lavičce Ománu oslavil výhru nad Malajsií

Skvělý start do exotického angažmá. Šilhavý v premiéře na lavičce Ománu oslavil výhru nad Malajsií

Bývalý trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý má za sebou vydařený debut na lavičce reprezentace Ománu. Jeho noví svěřenci ve druhé fázi asijské kvalifikace na mistrovství světa porazili Malajsii 2:0 a posunuli se do čela čtyřčlenné skupiny.  

“Obrovským snem všech lidí v Ománu je probojovat se na mistrovství světa. Na světovém šampionátu nikdy nehráli,” řekl Šilhavý po podpisu smlouvy v rozhovoru pro iDnes.cz. Nyní český trenér udělal první krok k tomu, aby reprezentaci z jihovýchodu Arabského poloostrova pomohl smělý cíl naplnit.

ŠILHAVÝ SE UJAL PĚTIMILIONOVÉHO OMÁNU, BEZ PRÁCE TAK BYL JEN DVA MĚSÍCE. NA ARABSKOU PŮDU SI BERE ČTYŘI KRAJANY

Omán v důležitém klání porazil doposud stoprocentního lídra skupiny D z Malajsie a po třech ze šesti duelů se posunul na první místo čtyřčlenné tabulky. Šilhavého svěřenci po bezgólovém prvním poločase otevřeli skóre v 58. minutě a druhé vítězství v kvalifikační skupině si pojistili dvě minuty před koncem.

Šilhavý vyrazil na svou první zahraniční štaci i se svým asistentem Jiřím Chytrým a rozšířil početnou ekipu českých trenérů, kteří si vyzkoušeli fotbal v poušti mezi šejky. Kouč, který český národní tým dovedl do čtvrtfinále mistrovství Evropy, je už sedmým českým lodivodem na lavičce reprezentace některé ze zemí na Arabském poloostrově.

Pokud Omán udrží první místo v kvalifikační skupině, proklouzne do třetí fáze mezi nejlepších 18 týmů na kontinentu a výrazně se přiblíží snu o účasti na světovém šampionátu v Severní Americe. Do USA, Kanady a Mexika se po rozšíření počtu účastníků na 48 týmů nově podívá osm asijských výběrů.

Zdroj:  Pavel Mazáč / CNC / Profimedia