Kdo doplní českou skupinu na Euru? Čtvrtý tým vzejde ze souboje Řecka s Gruzií

Fotbalisté Gruzie porazili v baráži o postup na mistrovství Evropy Lucembursko 2:0, a zařídili si tak místo ve finálovém souboji. V tom vyzvou Řecko, které v úvodním zápase barážového pavouka porazilo Kazachstán jednoznačně 5:0. O tom kdo doplní českou skupinu na Euru se rozhodne v úterý v Tbilisi.

Gruzie – Lucembursko 2:0

Úvod utkání doprovázela nejistota na obou stranách. K první výraznější příležitosti se osmělili Gruzínci a málem se radovali. Giorgi Čakvetadze našel patičkou ve vápně nepohlídaného Zivzivadzeho, který pohotovou střelou překonal Anthonyho Morise, jeho pokus ovšem skončil na pravé tyči. Následovala delší pasáž bez výrazné šance.

Ta přišla až ve 40. minutě, kdy přetažený centr propadl k volnému Otaru Kakabadzemu, proti němuž výborně vyběhl Moris a vyrazil ránu na roh. Lucemburský brankář však poté nezvládl situaci po standardce, po níž pálil přesně pod břevno Zivzivadze, kterého defenziva opět špatně pokryla.

Druhá půle začala velmi divoce. V 53. minutě se Lucemburčané dostali k vyrovnání, když po přihrávce ze strany zamířil přesně k tyči Gerson Rodrigues. Za bujaré oslavy si vysloužil žlutou kartu a posléze se ukázalo, že radost byla zbytečná, neboť sudí po zásahu kolegů u videa branku odvolal kvůli předešlému faulu.

Maxime Chanot totiž zboural unikajícího protihráče a obdržel červenou kartu. Další rána pro tým z Beneluxu přišla v 64. minutě, kdy Zivzivadze usměrnil míč po povedeném centru do odkrytého prostoru mezi třemi tyčemi. Náskok s výhodou jednoho muže na hřišti navíc si Jvarosnebi bez problému pohlídali.

Řecko – Kazachstán 5:0

Naděje na překvapivý výsledek Jestřábů v Aténách se rozplývaly od samého začátku, když Řeky nastartoval už v deváté minutě k velkému vítězství kapitán Anastasios Bakasetas. Ještě do poločasu obdrželi Kazaši další tři branky, a i počtvrté tak ve vzájemném klání padli. Mistry Evropy z roku 2004 tak dělí od účasti ve skupině F s českou reprezentací již jen závěrečné utkání s Gruzií.