Nový majitel Liberce: po Velikonocích prý bude hotovo, Kania aktivoval opci. Má se bát kouč Kozel o místo?

Nový majitel Liberce: po Velikonocích prý bude hotovo, Kania aktivoval opci. Má se bát kouč Kozel o místo?

Informace o tom, že Slovan Liberec bude mít nového majoritního vlastníka, letí českým fotbalovým světem už od Vánoc. Brzy se ale stane realitou. Proces převodu tří čtvrtin akcií severočeského klubu na nového majitele běží. Podle serveru inFotbal.cz podnikatel Ondřej Kania ve čtvrtek aktivoval opci na nákup severočeského klubu. Hotovo by mělo být v týdnu po Velikonocích.

Dosavadní dlouholetý vlastník Slovanu, podnikatel Ludvík Karl, bude mít nově v libereckém klubu jen minoritní podíl. "Za prodej si nevezme ani korunu, dohodnutá suma se vloží do klubu na provoz a další investice," uvádí inFotbal.cz. Jednat by se však mělo o více než 200 milionů korun, tedy zhruba dvojnásobek ročního rozpočtu.

Je veřejným tajemstvím, že s příchodem nového majitele přijdou i další zásadní změny v klubu. Jako jasná věc vypadá návrat ostříleného funkcionáře Jana Nezmara, jenž by se měl stát generálním ředitelem Slovanu a pod palcem by měl mít i klíčové přestupy.

Obsazení dalších pozic halí tajemství, na pozoru se ale nejspáš musím mít trenérský tým. Dlouhodobě v zákulisí prosakují informace o tom, že by se mohl stěhovat na lavičku Slovanu současný trenér Pardubic Radoslav Kováč. Na jeho služby si ale dělá zálusk více klubů a uvidí se, zda v létě změní klubové barvy.

Kováč si po ostudném výstupu odpočine na tribuně. Za červenou kartu dostal dvouzápasovou stopku