Werner by se mohl v Tottenhamu usadit trvale. Co vše se musí stát, aby k transferu došlo?

Werner by se mohl v Tottenhamu usadit trvale. Co vše se musí stát, aby k transferu došlo?

Tottenham je otevřený trvalému podpisu německého reprezentačního útočníka Tima Wernera. Osmadvacetiletý hráč, který v minulosti hájil například barvy Chelsea, je v současnosti majetkem Lipska a v Londýně působí od ledna na hostování. Kohouti by jej rádi zlákali na trvalý přesun, pokud se kvalifikují do dalšího ročníku Ligy mistrů.

Podle informací webu Football Insider podepíše Tottenham německého internacionála pouze v případě, že zakončí aktuální ročník Premier League v top čtyřce, která zaručuje účast v dalším ročníku Ligy mistrů. Spurs jsou aktuálně pátí a na čtvrtou Aston Vilu ztrácí pouze tři body, navíc mají jeden zápas k dobru.

Osmadvacetiletý Werner se nikterak netají chutí v severním Londýně zůstat. Snahou Tottenhamu je posilovat svůj kádr, ale v zimním přestupovém okně si dával pozor, aby neporušil pravidla FFP (Finanční fair play).

NOVÁ PALEBNÁ SÍLA PRO MANCHESTER UNITED? NA TOTO TRIO MAJÍ MÍT RUDÍ ĎÁBLOVÉ NA TRHU SPADENO

Součástí dohody o hostování byla i možnost opce ve výši 15 milionů liber. Vedení klubu se nechalo slyšet, že v případě dosažení stanovených cílů si Wernera ponechá. Očekává se, že boj o čtvrté místo v tabulce bude v závěru sezóny tuhý. Ve hře je kromě Tottenhamu a Aston Villy také Manchester United.

Od lednového příchodu do Londýna naskočil Werner do osmi zápasů a připsal si 2 góly a stejný počet asistencí. Svůj přesun argumentoval i tím, že chce dosáhnout většího herního vytížení a zajistit si tak pozvánku na letošní Euro, které pořádá Německo.

Foto: Tottenham Hotspur FC