Nervozita? Kdepak. Plzeňský nováček Hranáč se v reprezentaci otrkal, kvůli poháru se hecoval s Barákem

Nervozita? Kdepak. Plzeňský nováček Hranáč se v reprezentaci otrkal, kvůli poháru se hecoval s Barákem

Věří, že se v úterý dočká velké premiéry. Přípravný zápas s Arménií v Praze na Letné je pro trenéry reprezentace příležitostí vyzkoušet další hráče, kteří se nepředstavili v pátečním vítězném utkání v Norsku (2:1). Na debut napjatě čeká také Robin Hranáč. Obránce Viktorie Plzeň netrpí nervozitou a doufá, že si premiérový start za národní tým už tentokrát připíše.

Na stadionu Ullevaal v Oslu se na hřiště nedostal, trpělivě čeká na šanci. "Nominace do reprezentace mě hodně překvapila. Sraz si zatím skvěle užívám, každý jeho moment. Jsou tu vynikající hráči, věřím, že budu moct naskočit do dalšího zápasu," řekl Hranáč na tiskové konferenci po dnešním tréninku.

Mezi zkušenějšími spoluhráči se celkem brzy otrkal. "Já se před prvním srazem nebál, nebyl jsem nervózní. Je tady seznamovací rituál, všichni nováčci jsme ho už absolvovali," uvedl čtyřiadvacetiletý obránce. Dostává se do hry o nominaci na letní Euro v Německu, času ukázat se před šampionátem už moc není. "Trenéři na druhou stranu vidí všechny zápasy, co hrajeme, vnímají celkový obrázek. Vědí, co chtějí hrát, takže není problém se jim předvést."

Komplikace po Norsku: zpoždění letadla, čekání na kufry i drobné šrámy. Trenéři mají hráče ve volnu pod kontrolou

Před rokem na jaře zachraňovali spolu se stoperským kolegou Tomášem Vlčkem v lize Pardubice. Teď se oba poprvé sešli v národním týmu. Hranáč už ve službách Viktorie, Vlček jako hráč mateřské Slavie. "Máme k sobě blízko, bavil jsem se s ním tady jako s prvním. Vzpomínáme na společné časy, ale posouváme se dál. Chceme zůstat hladoví. Jestli bych si chtěl s Tomášem v úterý zase zahrát? To je na trenérech, každý chce nastupovat a předvádět co nejlepší výkony," podotkl plzeňský rodák.

Aktuální sezona je pro něj průlomová. Hned od druhého ligového kola je pevnou součástí základní sestavy Viktorie. "Jsem strašně šťastný. Trenérům jsem vděčný, že jsem od nich dostal šanci. Předtím jsem ji v Plzni nedostal, teď jo." Hranáčovi se vyplatila postupná cesta, nejprve hostoval na Slovensku v Liptovském Mikuláši, potom v Pardubicích. "Hostování pro mě byla zásadní věc. Jinak bych tady nebyl, neprosadil bych se vůbec nikam. V Plzni to musíte absolvovat, abyste vůbec nakoukli do A-mužstva. Všichni trenéři, které jsem potkal, mi pomohli, jsem jim vděčný."

Viktorii pomohl během spanilé pohárové cesty do čtvrtfinále Evropské konferenční ligy, kde na tým kouče Koubka čeká Fiorentina s českým reprezentantem Antonínem Barákem. "Všichni tři hráči z Plzně, kteří tady jsme, už jsme se s Tondou o losu bavili a trochu se i hecovali. Každý chce postoupit, ale bude to hodně těžké," uzavřel Hranáč.