Xabi Alonso do Liverpoolu? Podle mě to není dobrá volba. Nahradit Kloppa bude extrémně složité, tvrdí Mattheus

Xabi Alonso do Liverpoolu? Podle mě to není dobrá volba. Nahradit Kloppa bude extrémně složité, tvrdí Mattheus

Držitel Zlatého míče pro rok 1990 Lothar Matthaus prohlásil, že letní přesun do Liverpoolu by pro žádaného trenéra Bayeru Leverkusen Xabiho Alonsa nebyl tou správnou volbou. Bývalý německý fotbalista by dvaačtyřicetiletého Španěla rád viděl na lavičce Bayernu.

 Leverkusen pod Alonsem šlape. V aktuální sezoně ještě neprohrál a míří za prvním bundesligovým titulem v historii. Osm kol před koncem má na druhý Bayern desetibodový náskok a je na nejlepší cestě k tomu, aby utnul jedenáctiletou nadvládu bavorského velkoklubu.

VHODNÍ VOLNÍ TRENÉŘI PRO BAYERN TÉMĚŘ NEEXISTUJÍ. HOENESS ZE STUTTGARTU NEPŘIJDE, BAVORSKÝ OBR PŮJDE PO XABI ALONSOVI

Právě Bayern je jedním ze zájemců o služby španělského trenéra. Hegemon posledních bundesligových sezon je ale ve frontě s dalšími silnými značkami. Alonso je spojován také s Realem Madrid a Liverpoolem.

Před přesunem na sever Anglie Mattheus Alonsa varuje. "Trénovat v Liverpoolu po Jürgenu Kloppovi nebude snadné. To co tam dokázal je fantastické. V podstatě to nejde překonat. Liverpool proto pro Alonsa není správnou adresou. Myslím, že má lepší možnosti," uvedl.

Tou nejvhodnější je podle něho přesun do Bayernu, kde po sezoně končí Thomas Tuchel. Zároveň však dodal, že ani v Mnichově by Alonsa nečekala jednoduchá práce. Čekala by před ním totiž výzva v podobě přestavby kádru.

Zdroj: Bayer 04 Leverkusen