Bitva o Anglii se blíží. Jak by vypadala tabulka Premier League bez branek z nastaveného času?

Bitva o Anglii se blíží. Jak by vypadala tabulka Premier League bez branek z nastaveného času?

Premier League je po reprezentační přestávce zpět a už nedělní program 29. kola nám může výrazně napovědět o šancích jednotlivých týmů na titul. Liverpool nejprve přivítá Brighton, kolo poté uzavře bitva mezi Manchesterem City a Arsenalem.

Web SportBible se před startem 29. kola podíval na to, jak by vypadala tabulka Premier League v případě, že by neexistoval nastavený čas. Na vedoucí příčce by se nacházel Manchester City, který získal dva body navíc díky trefě Oscara Bobba proti Newcastlu, ale ztratil čtyři po penaltách od Michaela Oliseho a Cola Palmera.

ROZŠÍŘÍ WHITE KOLONII ARSENALU V ANGLICKÉ REPREZENTACI? ZKUSÍM HO PŘEMLUVIT, HLÁSÍ RICE. PROTI MŮŽE BÝT TRENÉR

To Arsenal získal díky nastavenému času čtyři body a Liverpool dokonce šest. Citizens by tak měli v čele anglické nejvyšší soutěže pětibodový náskok.

Kromě Arsenalu body v nastavení neztratila ani Aston Villa a také Chelsea. Naopak Nottingham Forest je jediným týmem v celé lize, který nezískal po brance v nastavení jediný bod.

Dodejme, že Premier League je letos díky vysokému počtu nastavených minut rekordní v počtu branek v 90. minutě a později. Letos bylo zaznamenáno už 86 takových případů.

Jinak by vypadalo i pořadí v Championship. Na prvním místě by byl Ipswich, jenž by měl o tři body více. Leicester by zůstal na svém, naopak vedoucí Leeds by se propadl až na třetí pozici. Ve druhé nejvyšší soutěži poté v nastavení dominuje Southampton, který posbíral v nastavení už o osm bodů navíc.

Zdroj: Arsenal FC